Ayvacık’ta TOKİ konutlarına ön talep

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından emeklilere özel geliştirilen Ayvacık TOKİ Evleri başvuruları başladı. TOKİ Çanakkale Ayvacık'ta "Emekli Grubu Konut Projesi' adı altında yapacağı binalar için 500 TL başvuru bedeli alıyor.  Vatandaşlar son başvurularını 29 Temmuz'a kadar yapabilecekler. 

TOKİ'nin yapacağı binalarla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, "Ayvacık Belediyesi olarak vatandaşlarımıza sağlıklı yaşam merkezleri, konutlar oluşturmak adına 2004 yılında başladığımız TOKİ uygulamasının 3, Etabına başlamış bulunmaktayız. İlçemizde evi olmayan vatandaşları ev sahibi yapacak olan bu projede emeği olan, projenin hazırlanmasında Ankara'da bize desteklerini esirgemeyen bizim hep yanımızda olan, AK Parti Gurup Başkan Vekilimiz Bülent Turan beye, Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider beye şahsım ve Ayvacık halkı adına ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 

HAMDİBEY’DE 232 KONUT

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile gerekli yazışma, prosedürlerin tamamlanması ve görüşmelerin ardından hazırlanan toplu konut projesinin hayata geçirilmesi için düğmeye bastıklarını belirten Başkan Mehmet Ünal Şahin sözlerine şöyle devam etti. Şahin "İhale sürecinin tamamlanmasının ardından Hamdibey Mahallesinde 232 konut daha yükselmeye başlayacak. Bu bölgede yapılacak yaşam alanları için yaklaşık 4 ay önce ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızdan ön talepler aldık. TOKİ'nin yapacağı "Emekli Grubu Konut Projesi" ne halkımızdan yoğun talepler geldi. Daha önceden belediyemize gelip bize başvuru yapan vatandaşlarımız bu proje ile ilgili bilgi alıp, yapması gereken resmi işlemler hakkında belediye başkanlığımızdan bilgi alabilirler. 

KURA ÇEKİLİŞİ 9 AĞUSTOS

Vatandaşlarımız Ziraat Bankasına Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından belirtilen 500TL başvuru bedelini ödemeleri gerekiyor. Yapılan başvurunun sonunda TOKİ idaresi 9 Ağustos 2016 günü yapılan başvuralar üzerinden hak sahiplerine çekiliş yapacak ve yapılan başvuru sayısına göre üçüncü etap toplu konutların yapım süreci hızlanacak" dedi. 

AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, şunları kaydetti: “İlçemizde yaşayan emekli ve çalışanlara yönelik toplu konutlar için 900 kişiden belediyemize ön talepte bulunundu. Belediyemizin uzun çabalan neticesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yapılacak yeni yerleşim yeri için "Emekli Grubu Konut Projesi" adı altındaki bu projeyi hayata geçirdi. Bizde belediye olarak Hamdibey Mahallesinde yeni yerleşim alanları açtık. Bu bölgede 232 adet toplu konut yapılacak." 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.