Bakan Kurum’dan köy evleri paylaşımı geldi! İlk kazma vuruldu!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum “TOKİ eliyle Nurdağı ve İslahiye’de ilk etapta yapacağımız 855 konutumuz için ilk kazmayı vurduk” dedi. Ayrıca Bakan Kurum, deprem bölgesinde 73 bin 972 köy evi yapılacağını söyledi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem felaketi sonrasında çalışmalar hızla devam ediyor. Vatandaşların konutlarının yapımına hızla başlandı. Projelendirme, zemin etüdü gibi teknik konular tamamlandıktan sonra uygun olan alanlar için sözleşmeler imzalandı ve Inşaat başladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre TOKİ vasıtasıyla Nurdağı ve Islahiye’de ilk etapta yapılacak 855 konutun inşası için ilk kazma vuruldu.

73 BİN 972 KÖY EVİ YAPILACAK

Bakan Kurum “Deprem bölgemizi ihya ve inşa sürecinde 73 bin 972 köy evi yapacağız. Güvenli, sağlıklı, yöreye uygun evlerimizi ahırı, bahçesi, özgün mimarisi ile inşa edeceğiz!” dedi.

ADIYAMAN
Mart-Nisan sonuna kadar Adıyaman`da yaklaşık 26 bin konutun yapımına şehrin rezerv alanlarında başlanacak. Kentte, 9 bin 896 da köy konutu yapılacak.

Adıyaman`ın Besni ilçesinde toplam 2 bin 500 konut inşa edilecek.

Gölbaşı ilçesinde ise 5 bin konut inşa edilecek.
Adıyaman`ın Kahta ilçesine bağlı Erikdere Mahallesi`nde ise 1242 konut yapılacak.
Adıyaman Merkez İndere Mahallesinde de 4 milyon 850 bin metrekare alan üzerine 3 etapta toplam 26 bin konut inşa edilecek.

Adıyaman Merkez Örenli mahallesinde ise 108 ada 8 parsel üzerine 4 bin konut yapılacak.
Tut ilçesine 850 konut yapılacak.
GAZİANTEP

Gaziantep`te, mart-nisan sonuna kadar 18 bin 500 konutun yapımına şehrin rezerv alanlarında başlanacak. Depremin yıkıma neden olduğu köylerde ise 9 bin 500 konut inşa edilecek.

Depremin en çok yıkıma sebep olduğu ilçelerden olan Nurdağı`nda 6 bin 11 konut inşa edilecek.

Gaziantep`in Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerine ise toplamda 7 bin konut yapılacak.

İslahiye ilçesinde de 4 bin 446 konut inşa edilecek.

Bakan Kurum’un açıklamaları şöyle:

Tüm çabamız, vatandaşlarımızı bir an önce evlerine kavuşturmak için. Sözleşmelerini imzaladığımız, zemin etüt çalışmaları tamamlanmış alanlarda hemen işe koyuluyoruz! TOKİ eliyle Nurdağı ve İslahiye’de ilk etapta yapacağımız 855 konutumuz için ilk kazmayı vurduk.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıYeni Konut Finansman Programı Resmi Gazete’de! Yeni kampanya detayları!
    Sonraki yazıSILKARSTONE, TOUCH2MARBLE SERİSİ İLE MERMERİN EN YENİ HALİNİ TANITIYOR!