BAKIRKÜRE, BİGG İLE İNŞAATA GİRDİ

KG Mimarlık’ın ortaklarından Gürhan Bakırküre inşaat sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor. Üç büyük proje ürettiklerini söyleyen Bakırküre, “İlk iki projeye 45 milyon dolarlık yatırım yapacağız. İstanbul’un merkezi bölgelerinde projeler geliştireceğiz. Ana hedefimiz ise A ve A+ çizgide projeler üretmek” diyor.

Turkcell, Deloitte, JP Morgan gibi şirketlerin genel müdürlük binaları ile Flatofis, Akbatı gibi karma kullanımlı projeler ve Akbank, Şekerbank gibi banka binalarında imzası bulunan KG Mimarlık’ın ortaklarından Gürhan Bakırküre’nin kurduğu BİGG İnşaat, ekonomik projeler yapacak. Yatırımcımimar kimliği ile proje üreteceklerini söyleyen BİGG Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Gürhan Bakırküre, ilk etapta üç projeyi hayata geçireceklerini söylüyor.

20 yıldır gayrimenkul sektöründe yatırımcı firmalar için projeler geliştirdiklerini ifade eden Bakırküre, yatırımcı kimlikleri ile ilk olarak Mecidiyeköy’de Trump Tower’in arkasındaki arazide 80 konutluk bir projeye başlayacaklarını belirterek, “ Ofis, konut ve ticaret alanlarından oluşacak projede metrekare fiyatlarını konutlarda 5 bin dolar, ofislerde ise 4 bin dolar olacak. Kağıthane’deki projede ise 120 konutun yer alacak. 75 ile 95 metrekare arasında değişen 1+1 ile 2+1 dairelerin yer alacağı projede metrekare fiyatlarının 3 bin dolardan başlayacak. KG Mimarlık’ın her zaman çağdaş, fonksiyonel, yenilikçi, çevresine ve doğaya saygılı projeler ürettiğini belirten Bakırküre, KG Mimarlık’ın bir projenin başından sonuna kadar hem mimari hem de iç mimari alanında komple hizmet verdiğini, hatta müşterilerinin talebi halinde bunu uygulama hizmeti ile de tamamladıklarını söylüyor.

Tüm bu süreçlerin kendisini BİGG’in kurulması noktasına getirdiğini kaydeden Gürhan Bakırküre, “20 yılı aşkın bir süredir içinde bulunduğumuz inşaat sektöründe, gayrimenkul fizibilitesinden başlayıp, proje, uygulama, kontrolörlük gibi tüm aşamalarda bir orkestra şefi olarak önderlik ederek bulunmak, çok önemli bir deneyim kazanmamıza yol açtı. Ayrıca yaptığımız projelerle yatırımcıya önemli katma değer sağladık. Bunun sonucunda da bu tecrübe, bilgi birikimi ve katma değeri artık kendi projelerimiz için kullanmanın zamanı geldiğine inandığım için inşaat şirketi kurmaya karar verdim. Yatırımcı-mimar rolüyle bu sektörde yer almanın önemli avantaj ve ayrıcalıklar getireceğine inanıyorum.” diyor. BİGG ilk etapta 3 projeyi hayata geçirecek. Bunlardan ilki olan Mecidiyeköy’deki ‘mix use’ (ofis-konut-ticaret) bir proje . 80 konut, 10 bin metrekare ofis, 5 bin metrekare çarşı ve 2 bin 500 metrekare toplantı ve seminer merkezinden oluşacak.

A Plus projeler
Bir mimar olarak tecrübesini inşaat yatırımcılığına aktarmanın büyük avantajları olacağına inandığını vurgulayan Bakırküre, “Bizzat bir mimar-yatırımcı olarak yatırımın her konusuna hakim olabilmek, çok önemli bir ayrıcalık. Mimar kimliğim de hiç şüphesiz BİGG yapılarına yansıyacak ve tüm mimarlık, mühendislik ve teknolojik gereklilikler taviz vermeden uygulanacak. Yüksek nitelikli, iyi mimariye sahip, çevreye ve doğaya saygılı, insani değerlere önem veren, fiziki çevresine artı değer katan, çağdaş ve teknolojik yapılar üretmekten taviz vermeyeceğiz.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.