Başbakan Yıldırım’dan TEOG açıklaması

  Başbakan Binali Yıldırım, “Velilerimizin bütçelerini zorlayan, öğrencilerimizi yarış atına çeviren anlamsız sınav sisteminin yürütülmesini uygun görmüyoruz. Ailelerimiz ve çocuklarımız rahat olsun” dedi. 

  TEOG üzerinden istismar yapılmaya çalışıldığını belirten Başbakan Binali Yıldırım, “Bu ülkede tek bir dikili ağacı olmayanların, 15 yıldır bunca eserlere ve hizmetlere söyleyecek hiçbir sözü olamaz. Ana muhalefet partisi sözde adalet yürüyüşü yaptı, bundan bir şey çıkmadı. Ama haklarını yemeyelim, bir şey çıktı, bu yürüyüşte sağ kolunda FETÖ, sol kolunda PKK, işte çıkan bu. Adalet yürüyüşünden çıkan, bölücülerle, darbecilerle kol kola girmek. Şimdi TEOG üzerinden siyaset yapacaklar, istismar yapacaklar. AK Parti iktidarı olarak vatandaşımızın, gençlerimizin aleyhine olacak hiçbir işin içinde olmadık. Velilerimizin bütçelerini zorlayan, öğrencilerimizi yarış atına çeviren anlamsız sınav sisteminin yürütülmesini uygun görmüyoruz. Ailelerimiz ve çocuklarımız rahat olsun. Sadece laf üretenler, bu ülkede biz iktidara geldiğimizde eğitime ayrılan bütçenin 11 milyardan 122 milyara çıktığını görebiliyor mu? Bütçemizin 5’te 1’ini eğitime ayırdık. 300 bine yakın sınıf yaptık. Öğretmen sayısını 1 milyonun üzerine çıkarttık. 585 bin öğretmen atadık. Biz hep icraat yaptık, onlar da hep konuştu” diye konuştu.

  “Merak etmeyin, yolları da yaparız, gönüllere de yol yaparız”

  Ankara’ya son 15 yılda sadece hükümetin yaptığı hizmetlerin tutarının 60 milyar olduğunu söyleyen Yıldırım, “Melih Beyin dediği gibi eski para ile 60 katrilyon. Helal osun, Ankara daha fazlasına layık. Ankara’yı hızlı tirenin başkenti yaptık. Ankara’yı Sivas’a bağlıyoruz, 2019’da Ankara-Sivas 2 saat. Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya, Ankara-İstanbul ve Ankara-Afyon-Uşak’ı 2019’da açmış olacağız. Şu anda Ankara’da devam eden projelerimizin tutarı 25 milyar. Ankara-Kırıkkale çevre yolu istiyorlar, Mamaklılar, biz daha güzelini yapıyoruz, Ankara’dan Kırıkkale’ye, oradan Delice’ye kadar yeni otoyol yapıyoruz. Hayırlı olsun. Merak etmeyin, yolları da yaparız, gönüllere de yol yaparız” şeklinde konuştu.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın