Benevre Beytepe sanatla yükseliyor

Elbiz İnşaat'ın 29 yıllık tecrübesi ile Beştepe'de yükselen Benevre Beytepe, konut sahiplerini bambaşka bir dünyaya taşıyacak. 26 rengin her bir katta soluk bulacağı projenin detaylarını paylaşan başarılı graffiti sanatçısı ressam Ahmet Burak Halıcı, Benevre Beytepe projesinin içinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti anlatarak, proje için tasarladığı resimlerin serüvenini anlattı.

'Bi Oda Sanat'

'Bi Oda Sanat' adını verdiği atölyesinde ekibi ile sanat çalışmalarını yürüten Halıcı, sosyal yaşam alanlarına çizdiği resimleri anlatarak, bu alanlara resim çizerken ilk olarak alanın genişliğine baktığını anlattı. Halıcı sözlerini şöyle sürdürdü “Resim çizeceğim yerin dokusuna dikkat ediyorum. Bu süreci, alan içinde gözlem yapmak takip ediyor. Daha sonra çevreye, insanların yaşam standartlarına, tarzlarına bakıyorum” dedi.

'Sokağı ve yaşanmışlıkları ele alıyorum'

Başarılı ressam ve graffiti sanatçısı Ahmet Burak Halıcı, uzun yıllardır sokakta olmasının eserlerini etkilediğini anlattı. Sokaktaki her nesnenin, sokağa değer verdiğine inandığını belirten Halıcı “Duvarın o lekeli kirli ve paslı dokusu, resimlerimde kendini daha farklı, renkli bir yere bırakıyor. Resimlerimde ağırlıklı olarak spray boya kullanıyorum. Tabi ki rulolar kalemler fırçalar olmazsa olmazlarımız” ifadelerini kullandı.

Benevre Beytepe projesi ile tanıştıktan sonra proje hakkında bilgi alıp, proje ekibi ile neler yapılacağını konuştuklarını söyleyen Halıcı, “Sınırların dışına çıkan bu proje, içeriden karmaşık bir yapıya sahip fakat dışarıdan bakıldığında ise bir bütün. 26 kat olan Benevre için her kata ayrı bir renk değeri verdim ve bunun üzerine yöneldim. Bu renkleri kullanarak geometrik şekiller ile kendi sınırlarının dışına çıkan karmaşık bir o kadar da bütün görünmesini istediğim bir tasarım yaptım ve uyguladım.” dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.