Bölge Analizi: Çiğli’de yeni proje sayısı çoğalıyor

Karşıyaka'nın doğusunda yer alan Çiğli, İzmir'de son dönemde yükselişe inşaat sektörünün en çok ilgi gösterdiği yerlerden birisi. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ne ev sahipliği yapan ilçede yeni konut sayısı her geçen gün artıyor.

Satılık dairelerde fiyatlar 130-140 bin liradan başlıyor

Son dönemlerde konut projelerinin yükselmeye başladığı Çiğli'deki satılık konutlarda fiyatlar şu an ortalamaya göre makul seviyelerde. 1+1 dairelerin 130-140 bin liradan başladığı ilçede fiyatlar yeni binalarda 600 bin liraya kadar çıkabiliyor. 

Kiralar 600 lira seviyelerinde

Çiğli'nin İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ne ev sahipliği yapması nedeniyle halkın büyük çoğunluğunu işçiler oluşturuyor. İlçede kiralar 600 liradan başlarken, büyük ve yeni dairelerde ise fiyatlar artıyor. 3+1 tipindeki yeni bir dairede kiralar 1500 liraya kadar çıkarken, Çiğli'nin amortisman süresi ise 20 yıl olarak hesaplanıyor.

Son dönemlerde fiyatlar yükseldi

Turyap'tan Serdar Tanbay'ın verdiği bilgilere göre; Çiğli'de fiyatlar son dönemde yükseliş trendine girdi. İlçede İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nin yer almasının yatırımcıların bölgeye geliş sebeplerinden birisi olduğunu söyleyen Tanbay, son 2 yılda Çiğli'de fiyatların yükselmeye başladığını belirtti. Metrekare birim fiyatının 1000 lira seviyelerinden 1500-1600 liraya yükseldiğini söyleyen Tanbay'a göre artış çok yüksek seviyelerde olmasa da devam edecek.

Çiğli'de yer alan dikkat çekici konut projeleri şunlar:

Stüdyo 35

Stüdyo 35 projesi Katal İnşaat tarafından İzmir – Çiğli'de inşa ediliyor. 61 metrekare büyüklüğündeki 100 adet 1+1 tipi dairenin yer aldığı projenin teslim tarihi 2017 Ocak. Stüdyo 35'te fiyatlar 215 bin liradan başlıyor.

Çamlıkent Prestij Evleri 2

DBM İnşaat'ın projesi olan Çamlıkent Prestij Evleri 2 projesi 12 bin metrekare büyüklüğündeki bir arsa alanı üzerinde yükseliyor. 81 adet dairenin yer aldığı projede satışlar hemen teslim fırsatıyla devam ediyor. Projede fiyatlar 269 bin lira ile 320 bin lira arasında değişiyor.

B Life Ataşehir 2

Berberoğlu İnşaat – Entegre İnşaat ortaklığıyla inşa edilen B Life Ataşehir 2 projesi İzmir Çiğli'de yükseliyor. Teslimlerine 2018 Ocak'ta başlanacak proje daire büyüklükleri 158 metrekare ile 169 metrekare arasında değişiyor. B-Life Ataşehir 2'de fiyatlar 543 bin liradan başlıyor.

Şanslı Evler

Türksal İnşaat'ın projesi Şanslı Evler'de büyüklükleri 75 ile 120 metrekare arasında değişen 96 adet daire bulunuyor. Projede 1+1 eşyalı daireler 139 bin liradan başlarken, 2+1 dairelerin başlangıç fiyatı ise 195 bin lira.

Newplus Çiğli

Newplus Çiğli projesini Avcı İnşaat hayata geçiriyor. 2 blok halinde yükselen projede 42 daire yer alırken, satışlar hemen teslim fırsatıyla devam ediyor. Newplus Çiğli'de 3+1 dairelerin fiyatları 415 bin liradan başlıyor.

Aytaç Akça / https://www.emlakrotasi.com.tr/

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.