Bu proje Türkiye’de bir ilk olacak

Düzce Umut Atölyesi, kuruluşunun birinci yılında Düzce Umut Evleri'nin tasarımını büyük bir organizasyonla kamuoyuna duyurmaya hazırlanıyor. Bir yıl önce  S.S. Evsiz depremzedeler Dayanışma ve Konut-Yapı Kooperatifi'nin çağrısıyla bir araya gelen farklı disiplinlerden katılımcılar tarafından oluşturulan Düzce Umut Atölyesi,  20 Kasım Cuma günü, Studio X'te gerçekleşecek toplantıda, bu süre zarfında yürütülen çalışmalar ve gelinen aşama hakkında da paylaşımlarda bulunacak.

"Sana ihtiyacımız var"

Beyköy ilçesinde belirlenen arazi üzerinde, 389 hak sahibi için konut, sosyal donatı ve rektreatif alanlar barındıran bir yerleşim alanı oluşturmaya yönelik çalışmalarında büyük bir aşama kat eden Düzce Umut Atölyesi birinci yaş gününde "Birlikte İnşaat aşamasıdayız ve sana ihtiyacımız var!" çağrısı yapıyor.  Bir yıllık çalışma süreci içerisinde önce depremzedelerle birlikte "birlikte tasarım"ın nasıl kurgulanabileceğini, ardından da katılımı destekleyecek girişimleri yürüten Duzce Umut Atölyesi, 12 Kasım depreminin 16. yılınına Düzce Umut Evleri projesini hazırlayarak girdi.

Desteklemek için sadece 'umut' yeterli

Düzce Uumut Evleri'nin proje aşamasını depremzedelerle birlikte yürüten Umut Atölyesi, 20 Kasım'da düzenlenecek etkinlikte inşaat aşamasının da depremzedelerle dayanışarak halledilebileceği ve maliyetlerin karşılanabileceği bir inşaat sürecinin mümkün olduğunu göstermeyi hedefliyor. Grup tarafından yapılan çağrıda:

"Tam da bu yüzden adı “Birlikte İnşaat”! “Ben inşaattan anlamam” deme, umudunu al da gel!  Aramıza katılman, vereceğin fikir, düzenlemek istediğin kampanya, üreteceğin bir eser, yazacağın bir yazı, yapacağın bağış, önereceğin malzeme, tanıştıracağın bir arkadaşın, söyleyeceğin bir söz çok önemli!" ifadelerine yer veriliyor. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.