Çamlıca Camisi’ne ulaşım metro ile olacak

Altunizade – Çamlıca Metro ihalesi 17 Ağustos Pazartesi günü saat 10.30'da gerçekleştirilecek. Metronun iş başlama tarihinden itibaren 240 gün içinde tamamlanması hedefleniyor.

LİBADİYE- ÇAMLICA ARASINDA KARAYOLU TÜNELİ

Büyükşehir Belediyesi, Libadiye-Çamlıca arasında 3 kilometrelik bir karayolu tüneli çalışmasını da başlatmıştı. Çamlıca Camisi'nin yanı başında bulunan karayolu tüneli, Metro ile birlikte ulaşımı kolaylaştıran diğer bir faktör olacak.

2016 KADİR GECESİ AÇILACAK

Çamlıca Camisi tamamlandığında yaklaşık 60 bin kişi aynı anda secdeye gidebilecek. Caminin avlusu ile birlikte 37 bin 500 kişi namaz kılabilecek. Dış avlu ile birlikte de bu rakam 60 binlere çıkacak. Caminin yanında, kütüphane, sanat galerisi, Otopark da yapılıyor.konuthaberleri.com

Projede bulunan 3 bin 500 kişilik Otopark, kütüphane, sanat galerisi, yürüme yolları, seyir terasları, Cami ile birlikte eşzamanlı olarak hazırlanıyor. Türk İslam eserlerinin sergileneceği müze için de çalışma devam ediyor. Ayrıca camide bayanların abdest alacakları yerden, namaz kılacakları alana asansör aracılığıyla gidilebiliyor. Caminin 2016 yılında Kadir Gecesi açılması hedefleniyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıHaziran ayında 110 bin 657 konut satıldı
  Sonraki yazıİnşaatçılar İran için kolları sıvadı
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın