Çamlıca kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Ömer Bulut, İstanbul Çamlıca Camii etrafının düzenlenmesi ile ilgili olarak, ‘’Çamlıca Camii etrafının düzenlenmesi amacıyla etrafıyla ilgili kentsel dönüşüm ihale aşamasına getireceğiz” şeklinde konuştu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar 17.5 milyarlık ihaleyi hayata geçirdiklerini aktaran Bulut, ‘’59 il, 134 ilçede toplam 163 dönüşüm projesi hayata geçirdik’’ dedi. TOKİ kentsel dönüşüm projeleri çalışmalarında çok belirgin memnuniyetsizlikle karşılaşmadıklarını ifade eden Ömer Bulut, vatandaşla uzlaşmayı esas aldıklarını, genellikle yüzde 70 oranında uzlaşma sağlamadıkları alanlarda dönüşüm çalışmalarına başlamadıklarını söyledi.

Çamlıca kentsel dönüşüm çalışmaları ihalesi Mart’a kadar yapılacak

Star’dan edinilen bilgilere göre Mart’a kadar üç bölgede ihale aşamasına kadar gelineceğini kaydeden  TOKİ  Başkanı Bulut, “İstanbul Gaziosmanpaşa, Esenler ve Cumhurbaşkanımızın talimatı doğrultusunda, Çamlıca Camii etrafının düzenlenmesi amacıyla Üsküdar-Çamlıca Cami etrafıyla ilgili olarak Çamlıca kentsel dönüşüm çalışmalarını ihale aşamasına getireceğiz” diye konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.