DAP Yapı Ali Ağaoğlu’nun şirketini satın aldı

İstanbul Kartal'da Emlak Konut GYO ortak iştirakiyle inşa edilen İstMarina projesinde Eltes ile yola çıkan Dap Yapı, Aralık 2012'de ihaleyi 1 milyar 335 TL hasılat ile en yüksek teklifi vererek ihaleyi kazanmıştı. Daha önce DAP Yapı ile ihale için Ağaoğlu ile yapılan ortaklık yakın zaman önce değişmişti. Yüze 51 hak sahibi olduğu Kartal projesinde Eltes İnşaat'ın payı yüzde 0.50'ye düşmüş, DAP Yapı'nın payı ise 99.50'ye çıkmıştı. DAP Yapı, temsili bir oranla projede kalan Eltes İnşaat Tesisat Sanayi  Ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerinin yüzde 100’ünü satın aldı

"Ziya Yılmaz’ı süper lige taşıdık"

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz satın aldığı şirketle ilgili yaptığı açıklamada, “Dap Yapı olarak ilk proje ortaklığımızdı. Eltes, ihalede yeterlilik oranı için bulunuyordu. Neticede sorumluluk bizdeydi ve başından bu yana süreci biz yönettik” dedi. Satış talebinin Ziya Yılmaz’dan geldiğini dile getiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Eltes 5 yıldır atıl duran bir şirketti. İş bitirme oranı fazla. Dap Yapı’dan talep gelince sattık. Eltes ile Ziya Yılmaz’ı süper lige taşıdık” dedi.

1981 yılında kurulan Eltes İnşaat, 500 bin metrekare üzerinde inşaat alanı imalatı gerçekleştirdi. Eltes İnşaat’ın gerçekleştirdiği projeler arasında, Ümraniye’de Eltes Güneşi ve Eltes Gold, Ataşehir’de ise yaklaşık 3 bin konut ve Ağaoğlu’nun Ümraniye’deki iş oteli bulunuyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.