Nish Adalar’da son daireler

Özyazıcı İnşaat tarafından Maltepe Süreyyapaşa’da inşa edilen Nish Adalar’ın teslimine 10 ay kala son daireler için bir kampanya başlatıldı. Projede, son daireler için 120 aya kadar uzanan vade seçenekleri sunulurken, taksitler de 12 aya kadar ertelenebiliyor.

İlk yıl taksit ödemeksizin 120 aya kadar vadeli ödeme seçeneğinin yanı sıra, ilk yıl 725 TL’den başlayan taksitlerin olduğu ödeme planı da sunuluyor. 1+1’den 4+1’e kadar çeşitlilik gösteren dairelerin fi yatları ise 165 bin TL ile 752 bin TL arasında değişiyor. 2 bin 200 konutun yer aldığı proje manzarasının yanı sıra 160 bin metrekarelik peyzaj alanı ve projenin arkasındaki İstanbul Maltepe’deki Süreyyapaşa Ormanı’yla içiçe yeşille barışık bir yaşam vaat ediyor.Irak’ın Erbil şehrinde Pyramids Fuarcılık, 05-08 Aralık 2011 tarihleri arasında 5’inci Erbil Yapıİnşaat ve Enerji Fuarı’nı düzenliyor. 12 ülkeden yaklaşık 270 firmanın katılımının beklendiği fuarın tanıtım, nakliye, turizm konaklama ve başvuru takibi hizmetleri Pyramids Fuarcılık tarafından veriliyor.

Kütahya Seramik’ten yeni koleksiyon
Kütahya Seramik, yeni bir baskı stili geliştirdi. Yeni teknikle dijital baskı teknolojisi olan Origitile koleksiyonunda, desenler üzerindeki en küçük ayrıntılar bile karo üzerine aynen aktarılabiliyor. Karo yüzeyinin her noktasına baskı yapabilen bu teknoloji ile karolar daha gerçekçi ve estetik bir görünüme kavuşuyor. Doğadaki ayrıntıları yansıtan Origitile koleksiyonu, farklı ebat ve renk alternatiflerine de sahip. Büyük ebatlarda üretilen ve polish özelliği ile granit parlaklığına sahip karolar, doğadaki temaların teknoloji ile birleşimini yansıtıyor. 60×60 ebatında pulpis, callacatta, odeon, montana ve majesty serileri ile 100×50 ebatında zigana ve tayga serileri mekânlara zenginlik katıyor. Sırlı porselen özelliği de bulunan seriler ise özellikle AVM’ler, mağazalar ve iç mekan zeminleri için tasarlandı.
37 bin TL’ye rezidans
Osmanlı İnşaat Yapı, Beylikdüzü’nde yapacakları Elisa Premium Life isimli projelerinde 45 metrekarelik 1+0 rezidansları 37 bin TL’ye satışa çıkardı. Osmanlı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bakırcı, uygulayacakları bu fiyat politikasıyla inşaat sektöründe şok etkisi yaratacaklarını belirtiyor. Osman Bakırcı, “Senelerce daire hayali kurup da alamayan kişiler, yeni projemiz sayesinde hem hayallerine kavuşacak hem de süper lüks bir rezidans sahibi olacak” dedi. 70 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek Elisa Premium Life’da toplamda 800 konut bulunuyor. Projede 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri olacak.Yangında en riskli yer Kapalıçarşı
Türkiye Yangından Korunma Vakfı ile Yangından Korunma Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç İstanbul Yangın Risk Haritası’nı açıkladı. Hazırlanan har itaya göre, İstanbul’un yangın riski en yüksek bölgesi Eminönü. Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, İstanbul’da her yıl yaklaşık 24 bin civarında yangın meydana geldiğini ve bu yangınların yaklaşık yüzde 43’ lük bölümünün sigara izmaritinden kaynaklandığını söyledi. Kılıç, Kapalıçarşı, Hocapaşa, Sururi ve Tahtakale’nin en riskli bölgeler olduğunu söyledi.
 Palmiye Park Teras’ta temel atıldı

CDS Yapı ve Ege Yapı ortak girişimi imzasını taşıyan Palmiye Park Teras projesinde temel atıldı. İzmir’in Çiğli-Esentepe bölgesinde inşaatına başlanan Palmiye Park Teras, lansman sloganını “Seni Seviyorum” olarak seçti. 10 bin 469 metrekare arsa üzerinde hayat bulan Palmiye Park Teras toplam 136 daireden oluşuyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerinin bulunduğu proje 15 milyon TL yatırımla gerçekleştiriliyor.CDS Yapı ve Ege Yapı ortak imzalı projenin Eylül 2013’te sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. CDS Yapı ve Ege Yapı Ortak Girişimi adına açıklama yapan CDS Yapı Genel Müdürü Serdar Dağıstan, proje hakkında şu bilgileri verdi: “Evlerin tasarım aşamasında, diğer projelerimizdeki ev sahiplerinin yorumları da bize yol gösterici oldu. Yaklaşık 5 bin kişiyle yeni projeden beklentileri üzerine bir anket gerçekleştirdik. Verilen yanıtlardan yola çıkarak; Teras’ta büyük salonlu 1+1, ebeveyn banyolu 2+1 ve 3 balkonlu 3+1 dairelere yer verdik. Genç ve emekli aileler olduğu kadar yatırım amacıyla konut arayanların da tercihi olacağız.”

Bahçeşehir’e Asmalı Bahçe

Dekar DK, Bahçeşehir’de 170 konutluk bahçeli villa projesi için kolları sıvadı. İlk etabı önümüzdeki yıl tamamlanacak ‘Asmalı Bahçe’ projesinin yatırım bedeli 80 milyon TL. 134 ila 180 metrekare alasında değişen büyüklükte 9 farklı ev tipini kapsayan projede, her konut ayrı bir bahçe sahibi olacak. İlk etabı 2012 Kasım, ikinci ve üçüncü etabı 2013’de tamamlanması planlanan evlerin fiyatları 308 bin ila 590 bin arasında değişiyor.Dekar DK Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, Bahçeşehir’de daha önce hayata geçirdikleri projenin yüzde 60 oranında prim kazandığını, bu proje içinde yüzde 30 ila 50 arasında prim beklentisi içinde olduklarını dile getirdi. Asmalı Bahçe’de ev sahibi olmak isteyene yüzde 25’i peşin, kalanı taksitle ya da banka kredisiyle ödeme seçenekleri sunuluyor.

3 dev projeye Tepe Home imzası
Dev inşaat yatırımlarının mutfak ve banyo tasarımındaki adresi Tepe Home oldu. Firma eylül ayında Tepe İnşaat’ın 2 dev projesi ile Astar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın 1 projesini teslim etti. Tepe İnşaat’ın Ankara’da hayata geçirdiği 3 bloktan oluşan, Avenue tarzında yapılmış ofi s ve home ofi s katlarından oluşan Tepe Prime binasının mutfak dolapları Tepe Home tarafından hazırlandı. Binanın gömme dolaplarında da Tepe Home ürünleri kullanıldı. Tepe İnşaat’ın, İstanbul’da hayata geçirdiği bir diğer inşaat yatırımı olan 27 kat ve 108 daireden oluşan Nar Kule projesinin mutfak, banyo ve gömme dolaplarında da Tepe Home’un imzası yer aldı. Astar Gayrimenkul Yatırım ortaklığı tarafından İstanbul Avcılar’da hayata geçirilen Academia Apartments projesinde ise, 334 dairenin mutfak ve gömme dolapları Tepe Home tarafından üretilerek teslim edildi.
Innovia 4’te kampanya
Beylikdüzü’nde yer alan Innovia 4 projesi ile 4 bin 750 kişiyi daha ev sahibi yapacak olan Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, yeni bir kampanya başlattı. Innovia’nın son etabı ve son fırsatı olan Innovia 4, banka kredisiz, 60 ay 0 faiz, kampanyasına başladı. Innovia 4’üncü etapta 49-59 metrekare aralığında 1+1 daireler, 91-122 metrekare aralığında 2+1 daireler ve 120-135 metrekare aralığında 3+1 daireler yer alıyor. Projenin yüzde 75’i yeşil alanlardan oluşuyor.
Güzelbiryer projesinde erken teslim
Bursa Güzelbiryer projesinde 79 konutluk ikinci etabının satışlarına devam eden Koray İnşaat, 31 Aralık 2011 itibariyle teslimat sözü verdiği konutları 28 ekimden itibaren teslim etmeye başladı. Mayıs 2010 tarihinden itibaren ilk etabında yaşamın başladığı Güzelbiryer projesinin temeli Nisan 2008’de atıldı. Koray İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Ali Pusat, Koray İnşaat’ın Bursa’daki prestij projesi Güzelbiryer’in Bursalıların büyük beğenisini kazandığını belirterek, bu ilgiye anlamlı bir karşılık verebilmek için, yoğun bir çalışma gerçekleştirip ikinci etap konutları iki ay erken teslim edecek hale getirdiklerini söyledi.

Antakya’ya ilk AVM açıldı

Hatay’da konumlanan Prime Mall Antakya, 14 Ekim 2011’de açıldı. Hedeflenenden beş ay erken kapılarını açan Prime Mall, 100 milyon dolar yatırımla hayata geçirildi. Alışveriş merkezleri yatırım ve işletmecisi Prime Development’ın imzasını taşıyan Prime Mall, 98 bin metrekare inşaat ve 37 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Aynı zamanda Antakya’nın ilk AVM’si olma özelliğini taşıyan yapı, 125 mağaza, yiyecek ve içecek alanı, hipermarket, 8 salonlu sinema kompleksi, bowling salonu ve 360 metrekare büyüklüğünde buz pateni pistine de sahip. AVM’yi yılda 700 bin kişi ziyaret edecek.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.