DKY İnşaat’ın yeni Kartal projesinde metrekare fiyatları belli oldu

Milliyet Gazetesi’nden Duygu Erdoğan’ın haberine göre İstanbul'da Kartal'ı adeta üs haline getiren DKY İnşaat, yine aynı bölgede yeni bir projenin startını verdi.
 
 Firma yeni inşa edeceği 750 konutluk 'DKY Ada' projesi için çalışmalara başladı. Projenin yapılacağı alanda bulunan Akel Sitesi'ndeki 24 bloğun yıkımı 2 ay sürecek. Yıkımın ardından yeni projenin temeli atılacak.
 
Üçüncü kentsel dönüşüm projesine başlayan DKY İnşaat, Akel Sitesi yerine deniz ve şehir manzaralı 750 konuttan oluşan 'DKY Ada' projesini inşa edecek.
 
AÇILIR KAPANIR BALKONLAR 

Yıkım töreninde konuşan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, adalar manzarasına hakim konumda yer alan 'DKY Ada' projesini aile konsepti ile inşa edeceklerini söyledi. 
Şirket bu kapsamda diğer projelerinde de kullandığı ve açılır kapanır balkonlar sayesinde salona eklenen 'buçuk' sistemi Ada'da da sağlayacak ve projede 1.5 salon bulunacak.
DKY’nin yeni projesinde sadece 2+1.5 ve 3+1.5 daire tipleri yer alacak.

301 Hak Sahibiyle Anlaştı

Dumankaya, dönüşüm için 301 hak sahibiyle anlaştıklarını belirterek, "Akel Sitesi sakinleri DKY Ada projesinde yaşamlarına devam edecekler. İçerisinde açık ve kapalı havuz, fitness alanları, kafelerden oluşan sosyal tesisler, geniş peyzaj alanları gibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sosyal olanaklar olacak. DKY Ada'da ayrıca süpermarket ve kapalı otopark da bulunacak. Kartal potansiyeli çok yüksek bir bölge, Kartal bölgesine yatırım yapmaya yepyeni projelerle devam edeceğiz" dedi.
 
DKY İnşaat Onursal Başkanı İbrahim Dumankaya ise şirket olarak amaçlarının riskli konut stokunu hızlı bir şekilde dönüştürüp, kente değer katmak olduğunu kaydetti. 

Yıkım töreninde konuşan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz da belediye olarak bugün itibariyle deprem riskinden kurtardıkları vatandaşların sayısının 22 bine ulaştığını belirterek “Kartal Kentsel Dönüşümde öncü ilçe olmaya devam edecek" dedi.

Projenin Sosyal Olanakları
DKY Ada projesi Kartal’da sahil ile E-5 arasında konumlanıyor. Kartal kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen 745 konutluk DKY Ada projesinde 301 konut hak sahiplerine teslim edilecek. 444 konut ise satışa sunulacak.

Projenin sosyal olanakları arasında

-Güvenlik
-Yüzme havuzu
-Çocuk oyun alanları
-Yürüyüş parkurları
-Fitness
-Spor alanları gibi birçok imkan yer alıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.