Doğayı kombinleyen dekorasyon fikirleri

Yaz mevsimindeyseniz, su kenarlarında veya deniz kıyısında dolaşırken akıntıların ve dalgaların özenle yuvarlattığı taşlardan toplayabilirsiniz. Cam bir kaseye su doldurarak içine koyduğunuz bu taşlarla aynı doğal ortamı evinize taşıyabilir, isterseniz sevdiğiniz renklere de boyayarak evinizde renkli ve ışıltılı bir köşe yapabilirsiniz.

Yine içi su ile dolu, çeşitli boylarda uzun cam kavanozlara koyacağınız limonlarla da yaz mevsiminin narenciye renkleri ile yaşamınızı renklendirebilirsiniz.

Evinizde doğal kokularla ferah bir atmosfer sağlamak için de kuru kabuk tarçın ve vanilya çubuklarını orta sehpanızın üzerinde dekoratif tahta bir kabın içinde bulundurabilirsiniz.

Severek topladığınız ya da sevdiğiniz birinden gelen hercai, gelincik ve papatya gibi çiçekleri kurutup bir fon kağıdı ya da kumaş üzerine yapıştırarak, çerçevelediğinizde hem nefis bir tablonuz olacak hem de bu naif çiçeklerin daha fazla hayatınızda kalmasını sağlayacaksınız.

Kuru dallardan köpeğiniz ya da kedinizin resimleri için bir çerçeve yapmaya ne dersiniz? Bunun için bir doğa yürüyüşünden birkaç ince kuru dal toplamanız yeterli. Bunları eşit sayılarda ya da kalınlıkta demetler halinde birbirine yapıştırarak bir kare elde edip köşelerinden bağladığınızda çerçeveniz hazır olacak. Ayrıca bu demetlerden daha kalın ve büyük ebatlarda hazırlayabilirseniz aynalarınız ve başka resimlerinizden, duvarlarınız için tablolar oluşturabilirsiniz.

Doğa dendiğinde elbette ki hepimiz çok hassasız ve doğayı korumak da en önemli konulardan biri. Bu yüzden atık malzemeleri de değerlendirebileceğimiz son önerimiz de günlük hayatımızda çok kullandığımız pet şişelerle ilgili. Şişeleri ağızları kapalı yatay olarak kullanacağız. Gövde bölümünden dikdörtgen şeklinde keseceğimiz kısımlardan içlerine toprak koyarak ekeceğimiz çiçeklerle pet şişeleri doğa ile barıştırdığımız çok sayıda saksı elde edebileceğiz.

Gördüğünüz gibi biraz el becerisi ile doğal taş, yaprak ve kuru dalları kombinleyerek evimizi güzelleştirmek için kullanmak son derece zevkli ekonomik ve basit. Sadece etrafa biraz daha alıcı gözle bakmak yeterli.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın