Dünyayı İnşaa Edenler başlıyor

Başkent'in yerel siyasetinde uzun yıllar iletişim danışmanı olarak faaliyet gösteren Tuğba Ejder'in hazırlayıp sunduğu “Dünyayı İnşaa Edenler” TRT ekranlarında başlıyor. Dünyanın en büyük inşaat firmalarının sahiplerinin başarı hikayelerinin sırlarının yer aldığı belgesel tadında program, bir çok ilke de ev sahipliği yapıyor.
Türkiye'de ve Dünyanın pek çok ülkesinde ülkemizi gururla temsil eden Dünyanın en büyük inşaat firmalarının sahipleri, çocukluk yılları ve özlemlerini göz yaşlarını tutamayarak anlattı. 

Türkiye'nin vergi rekortmeni olarak tanınan, Türkiye'nin ilk müteahhitlerinden Enka Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Şarık Tara'dan, okula gitmek için her gün bir buçuk saat yürüyen Guriş Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı İdris Yamantürk'e, Mardin'in Midyat ilçesinde doğan yıllarca amcasını baba bilerek büyüyen Yenigün Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün'den, Üniversiteyi burslarla okuyarak bugün binlerce çocuğa eğitim imkanı sağlayan Gama Holding'in Onursal Başkanı Erol Üçer'e,  genç yaşında en sevdiklerini kaybeden ama hayata sıkısıkı tutunan, hayatı hep merak edilen Nata Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık'tan, konuk sektörünün kaderini belirleyen ancak çocukluğunda bisiklet özlemiyle büyüyen Mesa Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Makyol Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Çebi ve 23 iş adamı bilmediğimiz hikayeleri ile ekrana geliyor.

Şimdiye kadar yaptıkları işlerle gündeme gelen iş adamlarının,  çocukluk yılları, özlemleri, gözyaşları izleyicileri ekrana kilitleyecek.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıArtık 46 dakikaya düşüyor
  Sonraki yazıBeyttürk İnşaat’tan 4 yeni proje geliyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın