DYO Boya’dan Coşkulu Cumhuriyet Kutlaması

Türkiye’nin en köklü boya üreticisi DYO, Cumhuriyet’in 100. yılını,İzmir Çiğli’de ve Kocaeli Dilovası’ndaki fabrikalarında, çalışanları ve ailelerinin katılımıyla düzenlenen etkinliklerle kutladı.

Etkinliklerde, Yaşar Topluluğu’nun 78., DYO Boya Fabrikaları’nın 69. Kuruluş yıl dönümleri dekutlanırken Kıdem Onurlandırma Töreni’nde Yaşar Topluluğu’nda 5 ila 30 kıdem yılını dolduran çalışanlara sertifikaları takdim edildi. DYO’nun İzmir Çiğli fabrikasında düzenlenen etkinliğe Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar ve İcra Başkanı Mehmet Aktaş, Yaşar Topluluğu yöneticileri, DYO Boya Fabrikaları yöneticileri, çalışanları ve aileleri katıldı.
Cumhuriyet’in 100 yılını hep birlikte gururla ve coşkuyla kutlamaktan mutlu olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Feyhan Yaşar: “Cumhuriyetimizle doğan, büyüyen şirketlerimiz ve markalarımızla nice yüz yıllara ulaşmayı diliyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve ülkemizin kuruluşunda, kalkınmasında emeği olanları rahmet ve minnetle anıyorum. Bugün, çalışma arkadaşlarımız ve aileleriyle bu coşkuyu yaşamak bizim için çok değerli. Yaşar Topluluğu’nun ve ilk şirketimiz DYO’nun da kuruluş yıl dönümlerini kutluyorum. DYO, başta ekonomi, istihdam, ihracat ve kurum içi uygulamaları ile çalışma hayatı başta olmak üzere birçok alana değer katmıştır.DYO’yu bugünlere taşıyan geçmişten bugüne emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyor, DYO’nun da nice yüz yıllara ulaşmasını diliyorum.Çalışma arkadaşlarımızın gözünde, DYO’yu gelecekte daha yüksek mevkilere taşıyacaklarına dair inancı ve azmi görüyorum. Hep birlikte çalışmaya devam edecek,daha nice başarılara imza atacağız.”dedi.
DYO’nun Kocaeli Dilovası fabrikasındaki kutlamalara katılan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı da konuşmasında şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.Yaşar Topluluğu da ülkemizin sanayileşmesine ve kalkınmasına öncülük eden kurumlardan oldu. Kuruluşuyla bir ilk olan, yıllar içinde birçok ilki gerçekleştirereksektörüne değer katan DYO, insana, insan kaynağına verdiği önem, ustalarıyla, bayileriyle, tedarikçileriyle kurduğu güçlü bağlar, kültür sanat başta olmak üzere toplumsal gelişime verdiği destek ile de her zaman öncü oldu. DYO, 96 yıllık emeğin ve boya sektöründeki deneyimin ürünüdür ve sizlerle birlikte bu markayı daha uzun yıllar yaşatacağız. Atamızın “Endüstrileşmek en büyük milli davalarımız arasında yer almaktadır.” sözünden aldığımız ilhamla Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınları için hep birlikte çalışmaya, ülkemiz için toplum için üretmeye devam edeceğiz.”
DYO Boya Fabrikaları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yiğitbaşı, Cumhuriyet’in 100.yılını çalışanlar ve aileleriyle kutlamaktan mutlu olduğunu dile getirerek şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü, neye nasıl sahip olduğumuzu hatırlamak ve değerini bilmek için bizlere fırsat sunuyor. Gelecek yıllarda da Cumhuriyet değerlerine olan bağlılığımızı sürdürecek, bu emaneti, gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde aktaracağız. Boya sektörünün ve Türkiye’nin en güçlü markası olan DYO’yu bugünlere birlikte taşıdık. Sahip olduğumuz, bizi biz yapan değerler hiç değişmedi. Değerlerimiz ve sektördeki deneyimimiz, bizi güçlü kılan en önemli faktörlerdir. Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılında da, bu değerler ve deneyim ile şirketimizi daha da ileriye taşıyacak ve geliştirecek yapıya ve insan kaynağına da sahibiz”.
Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş, Cumhuriyet’in 100., Yaşar Topluluğu’nun 78., DYO Boya’nın 69. kuruluş yıl dönümünü kutlayarak başladığı konuşmasında: “Milli egemenlikten ekonomik bağımsızlığa, özgürlükten demokrasiye, kadın erkek eşitliğinden hukuk alanındaki reformlara, eğitimden sağlığa, kültür sanattan spora her alandaki kazanımlarımız Cumhuriyetimizin eseridir. Cumhuriyetimizin değerleriyle kurulan Yaşar Topluluğu ve DYO olarak ülkemizin sanayileşmesine öncülük ettik. Ekonomik kalkınmanın yanı sıra eğitim, kültür, sanat ve sporda da topluma katkı sağladık. Nice yüz yıllarda ülkemize ekonomik ve sosyal alanlarda katkı sağlamayı sürdürecek, daha güçlü bir Türkiye için çok çalışacağız.” dedi.

“Cumhuriyetle Birlikte Yaş Almaktan Gurur Duyuyoruz”
Etkinliklerde konuşan DYO Boya Fabrikaları Genel Müdürü M. Mutlu Uysal,Cumhuriyet ile birlikte yaş almaktan, onun ışığında birlikte, azimle üretmekten gurur duyduklarını belirterek; “Bu gururu birlikte coşku ile paylaştığımız bütün DYO Ailesi’ne sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.
Etkinlik kapsamında Yaşar Topluluğu’nda 5 ila 30 kıdem yılını aidiyet ve bağlılıkla tamamlayan çalışanlara sertifikaları takdim edildi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıTÜRK MÜTEAHHİTLER ORTA DOĞU VE AFRİKA İNŞAAT SEKTÖRÜNE İMZA ATIYOR
    Sonraki yazıGayrimenkul Fiyatlarındaki Değer Artış Kazançları, Getirisi Düşük Güvenli Limanlar Olacak