Emlakjet 400 Bin Kişinin Ev Sahibi Olmasına Aracı Oldu

Emlakjet 2018 yılında 100 bin adet satılık ve 300 bin adet kiralık konutu ev arayan tüketiciler ile buluşturdu.

2018 yılında 100.000 adet satılık konut ve arsa ile 300.000 adet kiralık konutun sahipleri ile buluşmasına aracı olan Emlakjet ev arayan vatandaşların hayallerindeki evi bulmaları konusunda yardımcı oluyor. Satılık ev ya da kiralık ev arayan vatandaşların tercihleri arasında yer alan Emlakjet, sitesi içerisinde yer alan bölge raporları konut arayan vatandaşların konut arayışında bulunduğu il ya da ilçedeki demografik özellikler ve emlak piyasası hakkında veriyor.

“Özellikle büyük şehirlerde herkes toplu taşımaya yakın ev arıyor”

Konut arayan vatandaşların en çok kullandığı özelliklerden biri olan ‘Yakınında Ara’ özelliği tüketicilerin okul, hastane, AVM, metro gibi noktalara yakın evleri bulmak isteyen vatandaşlara doğru seçimi yapmaları için kolaylık sağlıyor. Bu rakamlarla ilgili yorum yapan Emlakjet CEO’su Tolga İdikat , “Emlakjet olarak ev arayanlar için geliştirdiğimiz yenilikçi çözümler kadar, profesyonel gayrimenkul danışmanları için geliştirdiğimiz dijital asistan hizmeti sunan ‘Jethat’ teknolojisi ile, her ofis kaç çağrı almış takip edip bunu da şeffaf bir şekilde müşterilerimize raporlama yapıyoruz. Bu sayesinde ofislere giden arama sayısını takip edebiliyoruz, yaptığımız anketlerle de bu çağrıların ne kadarı işleme dönüyor ölçebiliyoruz. Böylece tüketicilerin davranışları ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz edip işimizi geliştirebiliyoruz.

”2.2 milyon çağrı 400 Bin işlem ile sonuçlandı!”

Rakamlarımız 2018 yılında tam 2.2 milyon çağrıyı 15 binden fazla üye gayrimenkul danışmanımıza gönderdiğimizi, ve bu çağrıların da 400 bin kadarının satılık veya kiralık olarak işleme döndüğünü gösteriyor.  Müşteri talebinin ise özellikle yükselen konut kredi faiz oranları ve belirsiz döviz kurları sebebiyle satılıktan kiralık yönüne yöneldiğini gösteriyor.

Dönem verimlilik dönemi olduğu için, müşterilerimize şeffaf, sürekli ve net performans takibi yapabildikleri dijital çözüm ortakları ile ilerlemelerini tavsiye ediyorum. Emlakjet olarak vizyonumuz emlak arayan son tüketicileri memnun etmek, bu sırada da profesyonel emlak danışmanlarına ölçülebilir, şeffaf ve tabi ki yüksek değer üretmek. Çalışmalarımıza bu bilinçle devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.