Emlakjet’ten Gayrimenkul Sektörünün Dijitalleşmesine Tam Destek

Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, gayrimenkul sektörüne yenilikler katarak geliştirmeye devam ediyor. Kurulduğu günden bugüne emlak seri ilan sektörünün lideri konumunda yer alan Emlakjet, 12 Ekim Cumartesi günü Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) İzmir Temsilciliği tarafından düzenlenen Prop Tech etkinliğine katıldı. Etkinlik kapsamında gayrimenkul danışmanlarına, gayrimenkul sektöründeki dijitalleşme ile ilgili olarak bilgilendirmeler yapıldı. Etkinlikte Ege bölgesinde bulunan 500’e yakın sektör temsilcisi ile bir araya geldi. Emlakjet etkinliğe katılan gayrimenkul ofislerine 2 bin TL değerinde vitrin hediye etti.

‘’Teknolojiye ayak uydurmayanlar sektöründe dışında kalacaklar’’

Programda konuşan TÜGEM Kurucu Başkanı Hakan Akdoğan, TÜGEM’in sektörü yakından ilgilendiren dijital değişim ve dönüşüm sürecine hiçbir zaman duyarsız kalmadığını belirtti. Teknolojinin insan hayatında önemli roller oynamaya başladığı hatırlatan ve gayrimenkul sektörünün en önemli parçalarından biri haline geldiğini ifade eden Akdoğan, “3-5 sene önce müşterilerimize gazete ilanlarından ulaşıyorduk. Şimdi sosyal marketing ve sosyal medya pazarlamaları üzerinde çalışıyoruz. Gün geçtikçe işimizle teknolojinin bağlantısı üst seviyelere çıkıyor. 360 derecelik sanal turlarla beraber müşterilerimiz dünyanın neresinde olursa olsun, pazarlamasını üstlendiğimiz bütün gayrimenkulleri gezdirebiliyoruz. Teknolojiye ayak uydurmayanlar sektöründe dışında kalacaklar. TÜGEM’in amacı; geleceğe ışık tutmaktır. 2019 yılında TÜGEM’in yapmış olduğu etkinliklere 5 bine yakın meslektaşımız katıldı. Bu da meslektaşlarımızın geleceğe hazırlandığını gösteriyor” dedi.

‘’Emlakjet olarak sektörün geleceğini önemsiyoruz’’

Programda konuşan Emlakjet Satış Direktörü Ozan Yaşar, ‘’Emlakjet olarak gayrimenkul sektörünün gelecek stratejisini önemsiyoruz. iLab Holding güvencesi ile akademiden, ortak projelere, pilot uygulamalardan, mevzuat çalışmalarına geniş kapsamlı iş birliktelikleri yapıyoruz. Türkiye nüfusunun %77’si günde 7 saat 15 dakika aktif olarak internet kullanıyor. Gayrimenkul arayışlarının ise %85’i internete ortamından yapılıyor. Bu nedenle gayrimenkul sektörünün ve gayrimenkul danışmanlarının dijitalleşmeye ayak uydurmalarının gerektiğimin farkındayız. Gayrimenkul danışmanları çekişmeli sektörün içerisinde kendilerini bir adım daha öne çıkarmayı, kendilerini teknolojik dünyada oluşan yeniliklere kendilerini adapte etmek suretiyle başaracaklar. Son kullanıcıya konforlu ve güvenli dijital konut arama deneyimi sağlamanın gayrimenkul danışmanlarının iyi bir dijital deneyim sunmasından geçtiğinin farkındayız. Gayrimenkul danışmanları çekişmeli sektörün içerisinde kendilerini teknolojik dünyada oluşan yeniliklere kendilerini adapte ederek bir adım daha öne çıkarmak zorundalar. Emlakjet olarak gayrimenkul danışmanlarımıza sunmuş olduğumuz ‘Jethat CRM’ sistemimiz ile müşterilerimizin çağrılarını takip edebilmelerini ve danışmanlarının performanslarını rahatça izleyebilmelerini sağlıyoruz. ‘Roket ve sosyal medya’ paketlerimiz ile de gayrimenkul danışmanlarımızın dijital dünyadaki görünürlüklerini arttırıyoruz. Emlakjet olarak ‘hızlı, keyifli ve kolay’ vizyonu ile son kullanıcılarımıza ise ‘Mahalle Rehberi’, ‘Çevrende Ne Var’, ‘Yakınında Ara’, ‘O Ev Beni Bulsun’ ve ‘Premium Sat Kirala’ hizmetlerini sunuyoruz.’’ açıklamalarında bulundu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıİş Portföy Quasar GYF Bugün Satışa Çıktı
  Sonraki yazıMarkalı konut projelerinde peşinat ve banka kredisi kullanımı arttı, senetli satışlar azaldı
  Ezgi Kızıl
  Emlakrotasi.com.tr Emlak ve Ekonomi Editörü. 1994 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2016 yılında mezun oldu.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın