En düşük konut kredisi faizi hangi bankada?

Konut kredisi faiz oranları ile ilgili olarak son haftalarda yaşanan ciddi düşüşler devam ederken Mart 2019 itibariyle kamu bankalarından dev faiz indirimleri ve konut kredisi kampanyaları geldi.

Konut kredisi faizleri açısından düşüşün oldukça hızlandığı Şubat ayının ardından Mart ayı konut kredisi kampanyaları açısından daha da hızlı başladı. Mart ayının ilk beş gününde 5 banka konut kredisi faiz indirimine gitti. Konut kredisi faiz oranlarındaki en büyük hareketlilik Ziraat Bankası’nın hafta başı itibariyle tek seferde uyguladığı 40 baz puanlık indirim oldu. Ardından gün içinde VakıfBank da Bahara Özel Kampanyalı Sarı Panjur Konut Kredisi yüzde 1.28 faiz oranı ile devreye soktu. Özel bankalar da konut kredisi faiz indirimlerine ara vermedi. Garanti Bankası, Akbank ve Anadolubank da konut kredisi faiz indirimi uyguladı. KrediPazari.com da yer alan bilgilere göre bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 1.87 oldu. En düşük tabela konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.28’e düştü. En yüksek tabela konut kredisi faiz oranı yüzde 2.58 seviyesinde yer alıyor.

Konut kredisi hesaplama 

Güncel olarak bankalardan 150 bin  TL tutarda 5 yıl vadeli konut kredisi için konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde en düşük aylık taksit tutarı 2 bin 450 TL, sonunda yapılan toplam geri ödeme 294 bin 300 TL’ ye karşılık geliyor. 5 Mart 2019 tarihi itibariyle bankaların konut kredisi faiz oranları sıralaması şu şekilde:

Ziraat Bankası Konut Kredisi Oranları

Ziraat Bankası bu hafta başı itibariyle konut kredisi faiz oranlarında uyguladığı büyük faiz indirimi sonrası konut kredisi faiz oranlarını 120 ay vadeye dek yüzde 1.28 olarak belirledi.

VakıfBank Konut Kredisi Oranları

Standart konut kredisi kapsamında yüzde 1.75 konut kredisi faiz oranı kullandıran VakıfBank bunun yanında iki dev kampanya daha sunuyor. Dün açıklanan %1.28 faiz oranına sahip VakıfBank yeni konut kredisi ürünü Bahara Özel Sarı Panjur Konut Kredisi oldu. Diğeri ise Banka Gayrimenkulü Konut Kredisi oldu. VakıfBank kendi mülkü konutların satışında hem konut fiyatlarında yüzde 20 indirim hem de 120 ay vadeye kadar yüzde 0.98 faiz oranlı konut kredisi kullandırıyor.

HalkBank Konut Kredisi Oranları

HalkBank konut kredisi faiz oranlarında geçtiğimiz hafta uyguladığı indirim sonrası kampanyalı Hesaplı Evim Konut Kredisi ürünü faiz oranlarını yüzde 1.49’a, Canım Evim Konut Kredisi faiz oranlarını yüzde 1.53’e, Dost Evim Konut Kredisi faiz oranlarını ise yüzde 1.85’e indirdi.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Oranları

Kuveyt Türk Katılım Bankası ise konut finansmanı kar payı oranlarını 5 yıl vadeye dek yüzde 1.54,10 yıl vadeye kadar ise yüzde 1.59 kar payı oranı ile sunuyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Oranları

Yapı Kredi Bankası indirim sonrasında 10 yıl vadeye  kadar yüzde 1.61 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

ICBC Konut Kredisi Oranları

ICBC yüzde 2.4 konut kredisi faiz oranı kullandırsa da kampanyalı Yeni Evim Konut Kredisi ürünü kapsamında yüzde 1.62 faiz oranı ile konut kredisi sağlıyor.

TEB Konut Kredisi Oranları

TEB yüzde 2.58 ile standart konut kredisi ürünlerinden en yüksek faiz oranını sunsa da kampanyalı konut kredisi ürünü dahilinde yüzde 1.61 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

Garanti Bankası Konut Kredisi Oranları

Garanti Bankası dün itibariyle konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.65’e düşürdü. Banka 12 ay vadeye dek yüzde 1.71, 24-120 ay ay aralığında vadelerde ise yüzde 1.65 faiz oranı kullandırıyor. 120-240 ay vade arasında ise yüzde 1.91 faiz oranı sunuyor.

İNG Bank Konut Kredisi Oranları

İNG Bank konut kredisi ürünleri kapsamında yüzde 1.67 faiz oranı kullandırıyor. Banka konut kredisine ek sunulan sigortaların kullanılması durumunda faiz oranlarını yüzde 1.65’e kadar düşürüyor.

Akbank Konut Kredisi Oranları

Akbank ise 120 ay vadeye kadar yüzde 1.67 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.