Erguvan İnşaat’tan çevre dostu proje

Erguvan İnşaat, Erguvan Premium Residence projesinde enerji kaynaklarının verimli kullanımına örnek teşkil edecek. Kurtköy’ü LEED Gold sertifikalı çevre dostu konut projesi standartları ile tanıştıran Erguvan Premium Residence’ta yağmur suları boşa gitmeyecek.Gri su olarak tabir edilen yağmur suları çatıdan toplanarak projenin peyzajında kullanılacak. Böylece peyzaj için ayrıca su faturası ödenmesi gerekmeyecek.

Su tüketimi azaltılacak

Bisiklet parklarına da yer vererek alternatif ulaşım seçeneklerini destekleyen Erguvan İnşaat, projede enerji tasarruflu pek çok yöntemi bir arada sundu. Projede ayrıca su tüketiminin azaltılabilmesi adına verimli ve tasarruflu su armatürleri kullanılırken, peyzajda su tüketiminin azaltılabilmesi adına yerel bitki seçimleri yapıldı. Erguvan Premium Residence hakkında bilgi veren Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı,  şirket olarak 16 ayrı projeye imza attıklarını, son projeleri Erguvan Premium Residence’ın kendileri için de pek çok ilki bünyesinde barındırdığını anlattı.

Kurtköy’de Teknopark’a komşu tek projeyi yaptıklarını anlatan Maraşlı, özel lokasyonundan dolayı projenin birçok detayını halka sorarak, eğilim yoklaması ile karar verdiklerini hatırlattı.  Maraşlı uluslararası yeşil bina standartlarını da ilk kez bu projeye aktardıklarını belirtirken, bu deneyimin kendileri için önümüzdeki dönem açısından belirleyici olduğunu vurguladı ve şöyle konuştu: “Hep savunduğumuz gibi, biz yüksek karı hedefleyen bir şirket olmadık. Ailelerin içinde yaşamaktan memnun olacağı yaşam alanları inşa etmenin mutluluğuna talip olduk.  Şimdiki projemizde çıtayı bir basamak daha yukarı taşıyarak, çevreye dost bir proje ortaya koymaya çalıştık”

Ödeme kolaylığı sağlandı

Erguvan Premium Residence’te büyüklükleri brüt 78 metrekare ile 218 metrekare arasında değişen 284 konut bulunuyor. Fiyatlar 295 bin lira ile 1 milyon 150 bin lira arasında değişiyor.  1 Nisan 2018 tarihinde teslim edilmesi planlanan projenin, şubat ayı itibarıyla yüzde 75’i tamamlandı. Projede; 1+1 tipi daire için 14 bin 750 TL peşinat ödenmesi halinde, peşinatın kalan 44 bin 250 liralık kısmının evin tesliminde ödenmesi fırsatı sunuluyor.

Konut tiplerinin 1+1 , 2+1 ,3+1 , 4+1'den oluştuğu proje, 15 bin metrekareye yakın inşaat alanına sahip. Mimar Aykut Akın imzasını taşıyan ve modern mimariyle inşa edilen Erguvan Premium Residence, Sabiha Gökçen ve HABOM’a 3 dakika mesafede yer alıyor, 11 büyük firma merkezi, 5 üniversite kampüsü ve metro durağının yakınında yer alıyor.
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.