FETÖ destekçisi şirketlerin listesi biliniyor

Fetullahçı Terör Örgütü ile (FETÖ) alışveriş yapan, bunlara destek olan, bunlarla iç içe gelip, bunların suçlarına ortak olanları tek tek bildiklerini ifade eden Başbakan Yıldırım, "Bunların sayısı da çok değil. Dolayısıyla işini namusuyla yapan, bu karışık işlere bulaşmamış, ama hasbelkader onlara mal vermiş, iş yapmış, iş adamlarımız, esnafımız, tüccarımızın endişe etmesine gerek yok. Biz bir sürek avına çıkmadık. Biz canımızı yakan, 239 tane şehidimizi verdiğimiz, bu hain darbeyi yapmaya çalışan FETÖ terör örgütünün mensuplarıyla ilgileniyoruz" dedi. 

Yaşın Yanında Kuru da Yanmayacak Garantisi

Bunun dışındaki vatandaşların endişe etmesine gerek olmadığım belirten Yıldırım, "Burada kimler var, asker içinde asker elbisesi giymiş teröristler var. Rütbeli teröristler, rütbesiz terörist haline geldiler. Polis içinde hainler var, bürokrasi içinde, yargı içinde. Bütün bunlar tek tek belli. Hepsi tespit ediliyor, gereği yapılıyor. İş aleminde de var. Onları da biliyoruz. Onlarla ilgili bir tereddüdümüz yok. Bunların terör örgütüne finans sağlamak için ne kadar yanlış, ne kadar karışık işler içine girdiklerini biliyoruz. Elimizde liste var. Bu terör örgütünün finans ayağını oluşturan, iş alemindeki temsilcileri belli. Bunlara yoğunlaşılacak. Türkiye'de 700 binin üzerinde firma var. Bunların sayısı çok az, öyle binler bile ifade edilmiyor. O yüzden iş aleminin tedirgin olmasını gerektirecek bir şey yok. Yaşın yanında kuru da yanmayacak" dedi. 

Ekonominin dimdik ayakta olduğuna vurgu yapan Başbakan Yıldırım, "Darbe sadece ekonomimizde şöyle bir etki yaptı; Rusya ile uçak krizi olduğu zaman ekonomik göstergelerde ne kadar değişim olduysa o kadar değişim oldu. Dolayısıyla Türk ekonomisi, bankacılık sistemi, bu çok büyük hainliği hiç tınmadı bile, tıkır tıkır bütün sistem çalıştı" diye konuştu. 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın