Fettullah Gülen’den örgüte HDP talimatı

Fettullah Gülen'in liderliğinde kurulan ve kendilerine "Hizmet Hareketi" olarak tanımlayan FETÖ operasyonundan sonra çok ilginç bilgilere ulaşıldı. Örgüt lideri Fettullah Gülen'in ABD'den "HDP'ye oy verin" talimatı verdiği ortaya çıktı.

Fethullah Gülen terör örgütü yapılanmasının Kadıköy, Üsküdar ve Acıbadem eyaletinin sorumlusu mütevelli heyetinin toplantısına ani baskın düzenleyen İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bilişim şirketine yaptığı ani baskında şirket görevlileri kapıyı açmadığı için polis binaya camdan girdi. İstanbul’u sözde eyaletlere bölen terör örgütüne yönelik yapılan baskında ele geçirilen bir CD'de  Gülen’in gönderdiği talimat ortaya çıktı. Mütevelli Heyeti'nin toplantı öncesinde ABD'den gönderilen Fethullah Gülen'e ait konuşma CD'sini, sorumlu imamın izlediğini ve deşifre edilen şifreli talimatları, alt gruplara (müritlerine ve esnaflara) ilettiği öğrenildi.

Ak parti'nin rakiplerine oy verin

Verilen talimatlar içinde 7 Haziran'da yapılan genel seçimlerde, AK Parti'nin 'bölgede' güçlü olan rakiplerine oy verilmesi de var. Verilen talimata göre müritlerden, Doğu illerinde HDP'ye, batı illerinde CHP'ye Orta Anadolu'da illerinde de MHP'ye oy vermeleri istendiği belirtiliyor.

Polis baskınıyla kağıtlar yırtıldı

Gündem maddesinin yazıldığı bir kağıdı polis baskınıyla yırtarak imha etmeye çalışan Mütevelli Heyet'i, neye uğradığını şaşırdı. Heyet'in hazırladığı gündem maddesinin yer aldığı ve üzerinde kurban için toplanacak paralar ve Ukrayna'ya gönderilmesi planlanan yardımların tartışıldığı kağıt parçalarını, polis tek tek birleştirdi.

İfade verme sırasında tartışma

İnternet üzerinden, isim tescil ve hosting hizmeti sağlayan şirkete ait 350 bin aktif müşteri bulunuyor. sistem gereği bu müşterilere ait tüm mail şifrelerine ise kolayca ulaşılabiliniyor. Bunun üzerine Mali polis, şirketteki tüm bilgisayarların imaj kayıtlarını alarak inceleme başlattı. Şirketten hizmet satın alan kişilere Türkiye ve Kıbrıs'a ait hesap bilgilerine yönlendirildiği ancak Kıbrıs fiyatının düşük tutularak müşterilerin buralara para yatırmaları sağlandığı belirlendi. Diğer yandan, gözaltına alınan şüphelilerin, sorguları sırasında birbirleriyle 'ifade verme' tartışması yaşadıkları ortaya çıktı. Zanlılardan biri diğer şahısların avukatlığını üstlenmeye çalışınca tartışma çıktığı dile getirildi.

İstanbul parça parça bölündü

Fethullah Gülen terör örgütü yapılanmasının İstanbul'u parça parça eyaletlere bölerek her eyalete yabancı bir ülkeye bağlayıp, o ülkelere para akışı sağladığı öğrenildi. Kadıköy, Üsküdar ve Acıbadem 'eyalet'lerinin daha önce Tunus'a para topladığı belirlenip daha sonra ise paraların iç savaş nedeniyle zora giren Ukrayna'ya gönderildiği ortaya çıktı. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.