Fikirtepe’de her gün bir konut satılıyor

5 bin Liranın Üzerinde Satış Zorlaşıyor
 
İstanbul'da son dönemde inşa edilen konut projeleri ağırlıklı olarak orta ve üst gelir grubuna hitap ediyor. Ancak konutların metrekaresi 5 bin liranın üzerine çıktıkça satış hızı yavaşlıyor ve stok artmaya başlıyor.
Bunun istisnası ise Fikirtepe bölgesi…
 
En Hızlı Satış Yapılan İlçeler
 
Kentsel dönüşüm sayesinde arza katılan ve geçen yıl projelerin yavaş yavaş ruhsat almaya başladığı bölgede satışlar da hızlı gidiyor. İkinci sırada, ortalama 1.4 günde bir konut satışı yapılan Başakşehir-Kayabaşı bölgesi geliyor. Bu bölge, 3. havalimanı, 3. köprü gibi mega projeler sayesinde adından sıkça söz ettirdi. Bölgedeki yeni projeler de satışa çıktığı gibi tükeniyor.

Üçüncü sırada ortalama 1.5 günde bir konutun satıldığı Ispartakule-Bahçeşehir var. Geçen yıl tapu sorunuyla sarsılan Ispartakule, metro müjdesiyle yatırımcıların ilgi alanına girdi.
Dördüncü bölge, 2 günde bir konutun satıldığı Küçükçekmece-Halkalı bölgesi oldu. Halkalı, markalı, temalı, sosyal alanı olan nitelikli konut projelerinin adresi olması nedeniyle ilk sıralarda bulunuyor. Listenin beşinci sırasına da E-5-Merter-Havaalanı aksı girdi. Ortalama 2.2 günde bir konutun satıldığı aksta son dönemde yeni projelerin devreye girmesi, satış hızını da artırdı.
 
Konutların En Yavaş Satıldığı İlçeler
 

KONUT satışının en yavaş olduğu bölgenin başında Beykoz geliyor. Bölgede bir konutun satılma hızı 40 güne kadar çıkıyor. Lüks konut projelerinin ve genellikle de yüksek fiyatlı villa projelerinin bulunduğu Beykoz'u benzer niteliklere sahip Sile takip ediyor. Şile'de bir konutun ortalama satış süresi 35.3 günü buluyor. Çekmeköy Merkez'de 28.1, Kemerburgaz'da 27.3 gün olan satış hızı, Büyükçekmece'de 20.7 güne yükseliyor. Bu durum, konut fiyatlarının yükseldikçe, satış hızının düştüğünü ortaya koyuyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.