Fikirtepe’de inşaat çalışmaları hızlandı

Toplam 57 proje adasının bulunduğu Fikirtepe'de kentsel dönüşüm kapsamında devam eden konut projesi inşaatlarında çalışmalar devam ediyor. Bu adaların 19'unda yüzde 100 anlaşma sağlandı ve 13'üne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapı ruhsatı verildi. 2 adanın alan proje onay süreci devam ederken, 3'te 2 çoğunluk sağlanan 30 ada, 3'te 2 çoğunluk sağlanamayan 12 ada bulunuyor.

Fikirtepe'nin nüfusu yüzde 300 artacak

Acele kamulaştırma için 6 adet adanın işlemleri mahkemeye taşındı. Eğer süreç sorunsuz tamamlanır ve tüm adalar için inşaat izni alınırsa Fikirtepe'de toplam 6 bin 341 binadaki 17 bin 728 bağımsız birim yıkılacak. Yerine ise 35 bin yeni konut ve 2 bin 500 ticari alan yapılacak. Eski nüfusu 47 bin 655 olan Fikirtepe'de dönüşümden sonra 140 bin kişinin yaşaması bekleniyor.

Müteahhitler biraraya geldi

Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul şirketleri Fikirtepe'de 5 yıldır devam eden İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm projesinin hızla ve başarılı bir şekilde tamamlanması için güç birliğine gitti. Bölgede proje geliştiren şirketlerden 17'si bir araya gelerek Fikirtepe Platformu'nu hayata geçirdi. Başkanlığını Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu'nun yaptığı platforma halihazırda; Baysaş, CC Group, Dumankaya, Ekşioğlu Yapı, Emay, Erkan Grup, Güral İnşaat, Haldız İnşaat, Nuhoğlu, Pana Yapı, Sefa İnşaat, Selka NSK, Sinanlı Yapı & Yiğit Group, SVR Group, Şua İnşaat, Teknik Yapı ve Vartaş şirket üyeleri katıldı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.