Finans Merkezi ihalesi iptal edildi!

Emlak Konut GYO’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre Ataşehir İstanbul Finans Merkezi ihalesi, geçerli tek teklifin kalması nedeniyle iptal edildi. İhalenin ileri bir tarihte yeniden gerçekleştirileceği belirtildi. KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi: Tek geçerli teklif kaldı "İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi, ihalede geçerli tek teklifin kalması ve buna bağlı olarak da ihalede uygun rekabet ortamının sağlanamaması nedeniyle, ileri bir tarihte yeniden yapılmak üzere iptal edilmiştir"

Toplam alanın beşte biri

Ataşehir’de hayata geçirilecek olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin rekreasyon alanı, toplam alanın beşte birini kapsıyor. Buraya itfaiye binası, sağlık merkezi, dini yapılar ve idari bina gibi ortak kullanım alanları yapılması planlanıyor.

İlk oturumda milyarlar havada uçuşmuştu

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ihalesinin ilk oturumu 31 Ağustos 2012 tarihinde yapılmış, şartname alan gruplardan Varyap ve Torunlar GYO teklif vermemiş, diğer firmalardan GAP İnşaat 1 milyar 150 milyon TL+KDV, Ege Yapı-May Metropol İş Ortaklığı ise 1 milyar TL+KDV teklif vermişti.

Finans Merkezi nerede? Ataşehir’de konumlanacak olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, TEM Otoyolu’nun Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne bağlandığı noktada yer alacak. Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: İstanbul Uluslararası Finans Merkezi

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıGayrimenkul sektörüne bir şok da hükümetten!
  Sonraki yazıİstanbul’a metro vergisi konmalı!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın