İstanbul’un yeni yatırım bölgesi Tuzla

İstanbul’un birçok merkezinde hayata geçirilen kentsel yapı projeleri yeni yatırım bölgeleri ortaya çıkardı. Bunlardan biri de yıldızı parlayan Tuzla.

tuzla

Viaport Marina’nın açılmasıyla yıldızı iyice parlayan Tuzla, şimdilerde Sabiha Gökçen Havaalanı için yapılması planlanan ikinci pist projesinin ev sahipliğini üstlenecek. Metro ve Havaray projeleri ile kent merkezine tek vesaitle bağlanacak olan Tuzla, yepyeni bir ‘yaz-kış ikamet bölgesi’ olarak yatırımcıların yeni gözdesi oldu.

Lüks gayrimenkul ve yatırım fırsatları alanındaki tecrübesiyle yatırımcı kararlarına yön veren Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda, iyi bir yatırımla ev sahibi olmak isteyenler için alternatifler sunuyor. Gayrimenkul konusundaki birikimi ve uzman yaklaşımıyla Arda, bu ay yatırım için yenilenen yüzüyle Tuzla’yı işaret ediyor.

Tuzla artık başrolde olacak

Yazlık bölgesi olarak algılanan Tuzla artık bu algıyı yıkıyor. Az katlı yaşamın model bölgesi olarak adlandırılan Tuzla, son dönemdeki gelişmelerle birlikte başrole yükseldi. Gayrimenkul uzmanı Ayşe Fügen Arda, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: ‘‘Şu anda İstanbul, yoğun bir değişim ve gelişim evresinde. Hemen her gün şehrin yapısını değiştirecek planlarla karşılaşıyoruz. Büyük projeler şehri geleceğe hazırlarken, şüphesiz yatırım fırsatlarını da beraberinde getiriyor. Eskinin yazlık mekanı olan Tuzla, bugün yaz kış yaşanacak, ferah, modern ve lüks bir yaşam alanı olma yolunda hızla ilerliyor.’’

Viaport Marina ve Havaray yatırımları Tuzla’nın yıldızını parlatıyor

İstanbul’da çok merkezli kentsel bir yapı planı göz önünde bulundurulduğunda Avrupa ve Asya yakasında yeni kent merkezleri ortaya çıkıyor. Doğru yatırım yapmak isteyenler için öneride bulunan Ayşe Fügen Arda; ‘‘Avrupa Yakası’ndaki yeni merkez 3. Havaalanı çevresi olarak planlanırken, Anadolu Yakası’nın yeni merkezi ise Tuzla olacak. Uzağı yakın hale getiren modern ulaşım ağı sayesinde “uzak” kavramını yitiren Tuzla, 19 Mayıs itibariyle açılan alışveriş adasından tema parkına ve ilk deniz oteline sahip dünya standartlarında marinası Viaport Marin ile öncelikle yaşayan profilini değiştiriyor ve lüks ihtişamını sahipleniyor. Şu anda gayrimenkul sektörünün önde gelen yatırımcılarının yeni gözdesi durumunda olan Tuzla’nın bir diğer önemli projesi ana arterleri birbirine bağlayacak olan Havaray Hattı. Havaray aynı zamanda Marmaray, metro, sahilde yapılması planlanan ve yılda 25 milyon ziyaretçi gelmesi öngörülen Viaport Marin ile entegre ulaşımı da sağlayacak. Kısacası Tuzla kabuk değiştiriyor. Coğrafi imkanlarını birer avantaja dönüştüren Tuzla, yakın zamanda hem deniz yaşamına yakın olmak isteyen hem de İstanbul’da yaşamak isteyenlerin yeni adresi olacak. Bu nedenle yatırımcılara Tuzla’daki yatırım fırsatlarını yakından takip etmelerini öneririm” dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazı“Otis Türkiye, enlerin ve ilklerin firması”
  Sonraki yazıEvinizi istediğiniz gibi yenileyin
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın