İstasyon arsası OPET’in oldu

İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana’da bulunan arsalar müzayedenin ilgi odağıydı. İstanbul Başakşehir'de, kentsel gelişim bölgesi Kayabaşı’nda, toplu konut alanlarının içinde, Olimpiyat Stadı’nın kuzeyinde yapımına başlanan şehir hastanesinin yanında, 902 ada 6 parseldeki 4 bin 62 metrekarelik akaryakıt istasyonu ve servis bakım alanı için OPET'ten teklif alındı. Muhammen bedeli 40 milyon 18 bin TL olan arsa 42 milyon 200 bin TL'den işlem gördü.

İzmir Konak'ta muhammen bedeli 55 milyon 151 bin TL olan ticaret, turizm, konut ve park alanı 56.100.000,00 TL'den işlem görerek müzayedenin en yüksek teklif bedeline ulaştı. İstanbul Başakşehir'de bulunan sosyal kültürel tesis alanları en yüksek artış oranına ulaştı. Muhammen bedel toplamı 5 milyon 400 bin TL olan iki parselden oluşan arsalar yüzde 240'a ulaşarak 13 milyon TL'ye teklif aldı. 

Bir sonraki müzayede 9 Şubat'ta

9 Şubat 2017'de TOKİ’nin mülkiyetinde bulunan 197 iş yeri ile 15 konutu satışa çıkıyor. TOKİ Ankara Bilkent merkez olmak üzere İstanbul Radisson Blu Hotel'de saat 13:30’da eş zamanlı gerçekleşecek müzayedede iş yerleri yüzde 25’i peşin 120 ay vade, konutlar ise yüzde 12’si peşin 180 ay vadeden başlayan ödeme seçenekleri ile satılıyor. Taksitler memur maaşı artış oranı veya en düşük endekse göre 6 ayda bir vadelendiriliyor.

Adana, Ankara, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Eskişehir, Giresun, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Osmaniye, Şanlıurfa, Tokat ve Trabzon'da satışa sunulan 197 iş yerine yüzde 25 peşin, 120 ay vade seçeneğiyle teklif verilebiliyor. Afyonkarahisar, Ankara, Bitlis, Çankırı, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Mersin, Nevşehir, Trabzon ve Van'da bulunan 11 konut ise yüzde 12 veya yüzde 25 peşin, 120 ya da 180 ay vade seçenekleriyle satın alınabiliyor. 

Satışa sunulan taşınmazlar arasında Adana Kışla Mahallesi, İstanbul Başakşehir Kayabaşı, Kırşehir Kaman ve Şanlıurfa Viranşehir'de ticaret merkezindeki iş yerleri ile Ankara Turkuaz Vadisi'ndeki spor tesisi de bulunuyor.
 
 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın