İzmir’in yeni yaşam merkezi: Folkart Incity

Folkart tarafından İzmir Bornova’da hayata geçirilen Folkart Incity’nin lansmanı yapıldı. Proje lansmana özel avantajlı fiyatlarla satışa sunuldu. Folkart’ın bu yeni projesi; kent merkezinde ve doğayla iç içe bir konseptte tasarlandı. Bornova Yeni Kent Bölgesi’ndeki Folkart Incity, 8 bloktan oluşuyor. İzmir’de şehir merkezine yakınlığı ile dikkat çeken projede 700 daire ve 42 ticari alan bulunuyor.

Projenin lansmanında konuşan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Folkart Incity en güvendiğimiz projelerin başında geliyor” diyerek şu ifadeleri kullandı: Bugün burada Folkart Incity projemizin lansmanını gerçekleştiriyoruz Bu 13 projenin toplam yatırım değeri tam 4 milyar 352 milyon Türk lirasıdır. İlhamını İzmir’den alan, bu şehirde yaşamanın en güzel halini temsil eden bir proje. İzmir’i İzmir yapan her şeye ve her yere birkaç dakika uzaklıkta”

Projenin ulaşım lokasyonun avantaj olarak öne çıktığını ifade eden Sancak, “Biz Folkart Incity’nin bulunduğu alanı, Bornova Yeni Kent Merkezi olarak adlandırıyoruz. Bu alan, değişen, dönüşen İzmir’in yeni kent merkezi oluyor”diyerek projenin bulunduğu alanda 2 bin500’e yakın konut, ofis, çarşı birimi ürettiklerine dikkat çekti.

Konut fiyatları

Folkart Incity, tamamlandığında 475 milyon liralık yatırım değerine sahip bir yaşam merkezi ortaya çıkacak. Konut fiyatlarının 239 bin TL'den başladığı projede anahtar teslimleri 30 Eylül 2019'da yapılacak. Farklı tipte konut seçenekleri bulunan projede fiyatlar ise şöyle: Stüdyo (45 m²) 239 bin TL, 1+1 (70 m²) 337 bin TL, 2+1 (120 m²)  574 bin TL, 3+1 (180 m²) 849 bin TL, 4+1 (225 m²)  1 milyon 349 bin TL.

Folkart Incıty, yaşama dair ihtiyaç duyulabilecek her şeyi tek bir noktada buluşturan Folkart Time’a, İzmir’in modern görünüşünün yansıtılacağı şık ve estetik bir sokakla bağlanacak. Sokakta bulunacak oturma alanları, özel peyzaj düzenlemesi ve aydınlatması ile Folkart Incıty, İzmir’in yeni çekim merkezi haline gelecek.

Projede açık spor alanları, basketbol, tenis, futbol, mini golf, masa tenisi, yürüyüş ve koru alanı, açık yüzme havuzu, açılabilir kapalı yüzme havuzu, spor salonu, sauna, çocuklar için kreş ve oyun alanları, playstation, sinema, karaoke odası, kütüphane, satranç ve çalışma odası, çatı alanlarında hobi bahçeleri, elektrikli araç şarj istasyonu gibi sosyal ve teknik donatılar yer alacak.

Yaklaşık 32 bin metrekarelik alana sahip olan proje, yeşil alan ve parklar oluşturacak. İzmir merkezdeki en yeşil projelerden birisi olmaya aday Folkart Incity’de, yüzde 72 oranında çatı alanları hariç 18 bin 900 m² yeşil alan bulunacak.

Projede ayrıca açık ve kapalı yüzme havuzlarıyla ev konforunda havuz keyfini yaşama imkanı sunulacak. 260 m² açık ve 127 m² kapalı olmak üzere 2 havuzun yer aldığı Folkart Incity’de, kapalı havuzun üst ve yan alanları açılarak yaz ve bahar aylarında açık havuza dönüştürülebilecek.

Diğer Folkart projelerinde olduğu gibi tesiste; güvenlik, temizlik, teknik, peyzaj gibi alanlarda etkin ve ekonomik işletilmesi amacıyla profesyonel yönetim modeli uygulanacak. Ayrıca Folkart Incity’yi tercih edenler, konsiyerj personeliyle; asistanlık hizmetleri, temizlik, servis ve teknik kadroları, housekeeping hizmetini kullan-öde sistemi ile tercih edebilecek.
 
 
 
 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.