KDV muafiyetiyle ilgili şartlar belirlendi

Maliye Bakanı Naci Ağbal yabancıların konut alırken KDV'den muaf olmasıyla ilgili; “Yabancılar evlerini bir yıl ellerinde tutmazlarsa KDV ödeyecekler” dedi.
 
NTV canlı yayınında açıklamalar yapan Ağbal; “Ev sahibi olan yabancıların aldıkları konutu bir yıl ellerinde tutmaları gerekecek. Eğer bir yıl içinde satarlarsa KDV ödeyecekler. Yurt dışında yerleşmiş vatandaşlar da gelip konut alırlarsa aynı imkandan faydalanacaklar” diye konuştu.

“Vatandaş yeniden yapılandırma ödemesini ertelememiş olmasına rağmen Maliye’ye ödedi. Yeniden yapılandırmadan ocak ayında 1.5 milyar TL’lik tahsilatımız oldu” diyen Ağbal’ın açıklamalarından diğer konu başlıkları şöyle:

Varlık Fonu'na devredilen varlıklar nedeniyle 2017 yılında bütçe temettü gelirlerinden yaklaşık 1 milyar TL'den vazgeçtik. Türkiye Varlık Fonu kendi sınavını verecek, en önemli aşama 3 yıllık strateji planının Bakanlar Kurulu tarafından onaylanması.

Varlık Fonu'nda hesap verilebilirliğe, şeffaflığa ve denetime çok önem veriyoruz, eleştirileri dikkatle dinliyoruz.

Bu kanundan yararlanarak varlıklarını Türkiye'ye getiren vatandaşlarımız var, bunun için ciddi bir kampanya yapmamız lazım.
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıHükümet teşvikleri alım gücünü arttırdı, ekonomi hareketlendi
  Sonraki yazıTOKİ’den 4 milyar 396 milyon TL yatırım
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın