Kentsel dönüşüm ile yükselen bölge: Fikirtepe

Kentsel dönüşüm çalışmaları ile birlikte konut fiyatlarının yüzde 188 arttığı Fikirtepe, benzer konut projelerinin gerçekleştirildiği bölgeler arasında ön plana çıkıyor.

İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarının öncüsü konumunda bulunan Fikirtepe, düzenli ve yenilikçi şehir anlayışı ile dikkat çekiyor. Kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alan Fikirtepe, hayatın tam merkezindeki konumu ile dikkat çekiyor. Resmi verilere göre Türkiye ve dünyadaki gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi olan Fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri süreci tamamlandığında yaklaşık 18 milyar dolar yatırım değerine ulaşması bekleniyor.

Bugün ortalama 7 bin ila 10 bin lira arasında değişen metrekare fiyatlarının projeler tamamlandığında daha da artacağına ve bölgenin İstanbul’un en çok prim yapacak lokasyonu olabileceğine dikkat çeken ŞUA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, teslim edilen ve gün sayan prestijli projeler, hızla devam eden bağlantı yolu, viyadük, kavşak ve alt yapı çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bölgede irtibat ofisi açarak dönüşüm sürecini daha da hızlandırmak adına start verdiği çalışmalar gibi pek çok faktörün etkisiyle Fikirtepe’nin oldukça değerleneceğini dile getirdi.

Fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri ulaşım alternatiflerinin kesişim noktasında

Türkiye’de kentsel dönüşümde pilot bölge olarak seçilen Fikirtepe, yakın zamanda düzenli ve yenilikçi şehircilik anlayışı ile İstanbul’un düzenli semtlerinden biri olmaya hazırlanıyor. Fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri,  kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alıyor. Kentsel dönüşüm başladıktan sonra 4 yılda konut fiyatlarının yüzde 188 arttığı Fikirtepe’nin projeler tamamlandığında fiyatların daha da artması sonucu İstanbul’un en çok prim yapacak lokasyonu olması beklendiğini ifade eden ŞUA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, bölge ile ilgili olarak, “Bağdat Caddesi’ne rakip Prestij Caddesi, parkları, meydanları, eğlence mekanları, sanatsal etkinlik ve oyun alanları ile ülkemizin en iddialı yaşam ve yatırım merkezlerinden biri olmaya hazırlanan Fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri, hızla devam eden bağlantı yolu, viyadük, kavşak ve alt yapı çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bölgede irtibat ofisi açarak dönüşüm sürecini daha da hızlandırmak adına start verdiği çalışmalar gibi pek çok faktörün etkisiyle değerine değer katıyor‘’ şeklinde konuştu.

Konut satın alırken en önemli kriter: Lokasyon

İstanbul’un Anadolu yakasındaki Fikirtepe kentsel dönüşüm projelerinin kısa sürede elde ettiği getiri ile gayrimenkul sektörünü yatırıma teşvik ettiğini ifade eden Kaya, “İster oturum ister yatırım amaçlı olsun, konut satın alırken en önemli kriter lokasyondur. Bu bakımdan çok avantajlı bir bölge olan Fikirtepe, İstanbul’un en büyük ilçelerinden Kadıköy’ün merkezinde, E5 ve TEM otoyollarının kesişim noktasında yer alıyor. Fikirtepe, 2 adet metro istasyonu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Avrasya Tüneli, metrobüs, Marmaray bağlantıları ve deniz ulaşımına yakınlığı ile benzersiz bir konumda. Anadolu Yakası’nın kalbi Bağdat Caddesi, Kadıköy, Fenerbahçe, Kalamış, Moda, Acıbadem gibi merkezlerin yanı sıra Akasya, Optimum, Tepe Nautilus gibi alışveriş merkezlerine, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na, hastanelere ve eğitim kurumlarına yakınlığı ile de dikkat çeken Fikirtepe, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 20 dakika mesafede konumlanıyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.