Konut almanın tam zamanı!

Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan gayrimenkul sektörü ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 2019 yılı içerisinde konut sektörünün yükselen bir ivme ile değer kazanacağını dile getiren Babacan, ‘’Konut almak için son 15 yılın en iyi dönemi diyebiliriz’’ açıklamasında bulundu.

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe yaşanan sıkıntılar ve maliyet artışına rağmen inşaat firmaları vatandaşların konut alabilmesi için uygun fırsatlar yaratmaya devam ediyor. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Babacan Holding Ceo’su Mehmet Babacan, “Maliyetlerdeki artış yüzde 60’a tırmandı. Biz fiyatlarımızı arttırmadık. 2018’in son çeyreğinde1009 konuttan oluşan Babacan Premium projemizde ilk etap teslimlerine başladık. 2019 Haziran ayında da ikinci etap teslimlerimizi gerçekleştireceğiz’’ dedi. Gayrimenkul ve inşaat sektöründe yapılan konut sayısının önümüzdeki dönemde azalmaya başlayacağına dikkat çeken Babacan, “Yeni dönemde sektörümüzde dikey yapılaşmanın yerini yatay yapılaşma alacak. Yapılan konut sayıları da azalacak. Dolayısıyla konut, daha da kıymetlenecek. Bugün satın alınan bir konut, yatırımcıya 3 yıl sonra fiyatının 3 katına varan bir kazanç sağlayacak. O yüzden bugün için konutta 15 yılın en büyük fırsatı diyoruz” dedi.

‘’Babacan Holding projeleri az katlı olarak hayata geçirilecek’’

Son 10 yılda çok sayıda firmanın konut projesi geliştirdiğini, ancak sermayesi güçlü, krediyle iş yapmayan firmaların ayakta kalabildiğine işaret eden Babacan, “Yeni dönemde gerçekle hayalin örtüşmediği proje yapan firmalar ayakta kalamayacak. Bu işi doğru yapanlara her zaman sektörde ekmek var. Yeni dönemde kat sayısının azalmasıyla yapılan konut sayısı azalırken projeler prestij kazanacak. Biz zaten yüksek katlı projeler yapmaktan hoşnut değildik. Az katlı bina yapmak maliyet ve zamanlama açısından çok daha kolay. Dolayısıyla konut sayısı azalırken, Babacan Holding projeleri ileyatırımcıya sunduğumuz katma değer artacak” şeklinde konuştu.

Konut fiyatları artışa geçecek

Yapılacak konut sayısının azalmasına paralel olarak da fiyatların artışa geçeceğini kaydeden Babacan, “Eskiden bir arsaya bin daire yapabilirken bu rakam 500’e düşecek. Kat sayısı düşünce fiyatlar artacak. İmar düştüğünde inşaat maliyetlerindeki artışı da hesaba koyarsak, bugünkü konut fiyatları yeni dönemde hayal olacak. Bu durumu yatırımcılar görüyor. Konut satışlarındaki artış da bunun bir göstergesi” dedi. Gayrimenkul ve inşaat sektörünün en büyük kazanç sağlayan yatırım aracı olmayı sürdürdüğünü hatırlatan Babacan, konuyu şu sözlerle açıkladı: “Döviz ve faiz bazen yükselir bezen düşer. Yatırımcı gelir kaybına uğrayabilir. Örneğin, 700 bin TL’lik bir Babacan Holding satılık daire fiyatı, 500 TL’ye düşer mi? Öyle bir şey olmayacağı gibi, maliyet artışıyla birlikte 700 TL’lik konut birden 1 milyon TL’ye yükselir. Her dönemde bu böyledir.”

Yabancıya konut satışı oranında artış

Satışlarda yabancı yatırımcı artışının sektörün tarihinde görülmemiş oranlara yükseldiğini söyleyen Babacan, “Yabancı taleplerindeki artışı projelerimizde de gözlemliyoruz. Ancak biz satışlarımızda ağırlıklı olarak iç piyasanın yanı sıra gurbetçive Avrupa’da yaşayan Türklere odaklanıyoruz. Çünkü yaşayan projelere imza atıyoruz. Yabancı yatırımcı konutu yazın kullanıyor. Kışın ülkesine dönüyor. Projelerimizden konut satın alan yatırımcılarımız için komşuluk ilişkileri çok önemli. Projelerimizde yaşayacak olan yerli-yabancı dengesini korumaya özen gösteriyoruz, Babacan Holding olarak, yatırımcı beklentilerini karşılamak olmazsa olmazımız.

Babacan Holding Kampanya  Çalışmaları Devam Edecek

Yatırımcılarına her dönemde cazip ödeme seçenekleri sunan bir holding olarak başlattıkları yılın ilk kampanyasıyla faizsiz ödeme seçenekleri sunduklarını hatırlatan Babacan, “Kampanya kapsamında Babacan Premium projesinde 40 bin peşinat, 40 ay, yüzde 0 faizle, Babacan Port Royal’de ise 60 ay, yüzde 0 faizle ödeme fırsatı sunuyoruz. Her iki projeden daha uzun vadeyle konut sahibi olmak isteyenleri de, 120 ay vadeli yüzde 0.98’lik faizle ödeme avantajı bekliyor. Babacan Holding kampanya çalışmaları 2019 yılında da devam edecek” açıklamasını yaptı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.