Küçük yatırımcının önü açılacak

Türkiye’de ilk kez uygulanan 240 ay vadeli konut kampanyasının ardından, gayrimenkul sertifikalarının uygulamasıyla da birlikte sektörde yeni bir dönem başlayacak. Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan ve 200 alt sektöre istihdam sağlayan inşaat sektörünün yeni düzenlemeyle birlikte daha da hareketlenmesini beklediklerini söyleyen Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, sistemin özellikle küçük yatırımcının ev sahibi olmasına olanak sağladığını belirtti.

Sektör canlılığını koruyor

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Babacan, “İnşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğu düşünüldüğünde bu düzenleme gibi sektörü destekleyici uygulamaların hayata geçirilmesi oldukça önemli. Devletimizin desteğiyle atılan önemli adımlar sayesinde sektörümüz canlılığını koruyor ve yatırımlar hız kesmeden devam ediyor.  Şimdi de gayrimenkul sertifikasıyla yeni bir dönem açılıyor. Bu dönemde sektör olarak sermaye piyasalarına adım atmanın ve küçük yatırımcıların ticari projelerden pay almalarının yolu açılmış oldu” diye konuştu.

Kentsel dönüşüm yatırımlarını artıracak

Konunun kentsel dönüşüm açısından da önemli olduğuna dikkat çeken Babacan, yatırımcının kendini güvende hissetmesini sağlayacağını söyledi. İbrahim Babacan, “Gayrimenkul sertifikası ile kentsel dönüşümde yeni bir dönemin kapıları aralanmış oluyor. Bu uygulama kentsel dönüşüm sürecinde yatırımcıların kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacak, dolayısıyla daha büyük ve ciddi yatırımların da önü açılmış olacak. Özellikle kentsel dönüşümde revaçta olan bölgelere yatırım yapmayı düşünen ama bunun için yeterli bütçeye sahip olmayan vatandaşlarımız için gayrimenkul sahibi olmak kolaylaşacak. Orta ve uzun vadede gayrimenkul sektöründe hem konut alıcıları hem de firmalar pozitif yönde bu sistemden faydalanacak. Sistemin gelişmesiyle birlikte kentsel dönüşümde yaşanan sıkıntılar aşılacak” dedi.
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.