Kumluca yol ihalesi 11 Temmuz

Devletin yol yatırımları tüm hızıyla sürüyor. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız-Kumluca yolunun 7 ve 13. kilometreleri arasında tamamlanmayan bölümünün ikmal ihalesinin 11 Temmuz 2016 tarihinde düzenleneceğini bildirdi. İhalenin, Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü tarafından Kastamonu'da gerçekleştirileceğini açıkladı. Milletvekili Tunç, ikmal ihalesinin ardından müteahhit firmaya yer tesliminden itibaren 10 ayda Kumluca-Kozcağız yolunun kalan bölümünün tamamlanacağını belirterek, Kozcağız Barajı rölokasyon yolunun inşaatı da DSİ Baraj müteahhidi tarafından yapılacağını söyledi.    

Kumluca çevre yoluna kavuşacak

Milletvekili Yılmaz Tunç, Kumluca-Abdipaşa karayolunun da 2016 yılı yatırım programına alındığını ve proje çalışmalarının ardından yapım ihalesi sürecinin başlatılacağını açıkladı. Kumluca şehir geçişinin de çevre yolu olarak imar planına işlenmesi gerektiğini belirten Milletvekili Tunç, en kısa sürede Kumluca çevre yolu ile ilgili çalışmaların da başlayacağını müjdeledi.

Kozcağız-Bartın terminal arası bölünmüş yol

Milletvekili Tunç, ayrıca Kozcağız- Bartın terminal arasındaki bölümün de bölünmüş yol olacağını, bunun için gerekli Bakanlık olurunu aldıklarını, proje çalışmalarının ardından Kozcağız-Bartın Terminal arasındaki bölünmüş yol çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.