Mesleki Yeterlilik Belgesi Olmayan Emlak Danışmanı Kalmayacak

Emlakjet, tüm emlak danışmanlarının sahip olması gereken ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’’nin alım sürecinde üyelerine avantajlı teklifler sunuyor. Emlakjet, sektörün gelişerek daha iyi bir noktaya gelmesi adına yeni projeler üretmeye devam ediyor. Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı için üyelerine avantajlı teklifler sunan Emlakjet, üyelerinin sınav ücretini ödüyor.

Emlakjet, son dönemlerde oldukça gündemde olan Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği’ne göre tüm emlak danışmanlarının alması gereken ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ alım sürecinde üyelerinin yanında yer alıyor. Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesi ile birlikte sektörde aktif olarak rol üstlenen tüm emlak danışmanlarının 31 Ağustos 2020 tarihine kadar Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olması zorunlu oluyor. Emlak Danışmanı veya Sorumlu Emlak Danışmanı Belgesi almak isteyen emlak danışmanlarının teorik ve performans sınavlarından başarıyla geçmesi gerekiyor. Emlakjet, Mesleki Yeterlilik Yeterlilik Sınavı’nı gerçekleştirme de yetkilendirilmiş olan SC Belgelendirme ile iş birliği yaparak hem üyelerinin hem de sektörün kazanmasına katkı sağlıyor. Kullanıcılar Mesleki Yeterlilik Belgesi eğitimini belli ücretsiz alabiliyor. Emlak ofislerinde çalışan kişiler için ‘Emlak Danışmanı Seviye 4’, ofis ve firma sahibi olan kişiler için ise ‘Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5’ Mesleki Yeterlilik Belgesi sınav ücretleri de üyelik paketleri dahilinde Emlakjet tarafından karşılanıyor.

‘’Mesleki Yeterlilik Belgesi Emlak Sektörü İçin Oldukça Önemli’’

Mesleki Yeterlilik Belgesi Eğitimi ile ilgili olarak konuşan Emlakjet Ceo’su Tolga İdikat, ‘’ Emlakjet olarak sektöre yenilik katarak sektörü daha ileriye taşımak öncelikli hedefimiz. Gayrimenkul danışmanlığının profesyonel bir meslek olma yolundaki ilerleyişinden çok memnunuz. Çünkü günümüzde konut satın almak isteyen kişiler profesyonel kişilerle çalışmak istiyor. 5 Haziran 2018 tarihiyle başlayan ve emlak sektörü için zorunluluk haline gelen Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne (MYK), 31 Ağustos 2020 tarihine kadar sahip olmayan emlakçılar, bu belge olmadan emlak sektöründe çalışamayacak. Biz de bu amaç doğrultusunda öncülük ederek üyelerimizin MYK Belgesi almasına destek oluyoruz. Emlakjet olarak hem sınava hazırlık hem de sınav ile ilgili olarak üyelerimizin yanındayız.’’

‘’Emlakjet Premium Kampanyası Dahilinde Mesleki Yeterlilik Belgesi Seviye 4 ve Seviye 5 Belgesi Veriliyor’’

5 Haziran 2018 tarihiyle başlayan ve emlak sektörü için zorunluluk haline gelen Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne 31 Ağustos 2020 tarihine kadar sahip olmayan emlakçılar, emlak sektöründe çalışamayacak. Emlakçıları da yakından ilgilendiren bu zorunluluk ile birlikte belirli bir ücret karşılığında Emlakjet tarafından sağlanıyor. Emlak ofislerinde çalışan kişiler için ‘Emlak Danışmanı Seviye 4’, ofis, firma sahibi olan kişiler için ise ‘Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5’ mesleki yeterlilik belgeleri de Emlakjet tarafından karşılanıyor. Emlak ofislerinin faaliyetlerini sürdürebilmeleri için Ticaret İl Müdürlüklerinden almaları gereken bu ‘Yetki Belgesi’ e-devlet üzerinde de görünecek olup bu belge için ise ön şart olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi alınması gerekiyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.