Metiner’den Kılıçdaroğlu’na sert çıkış

Adıyaman’da verdiği konferansta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, “CHP ‘Bizi neden terör örgütleriyle aynı kategoriye sokuyorsunuz?’ diyor. Seni nereye koyalım CHP? Evet ve hayır dışında bir kategori yok. Sen gidip kendini FETÖ’nün yanına, PKK’nın yanına yerleştirdin” diye konuştu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner Adıyaman’da konuştu. Kahta Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Cumhurbaşkanlı Hükümet Sistemi’ konulu konferansta 16 Nisan’da yapılacak olan referandum ile ilgili konuşan Metiner,  önümüzdeki referandum ile halkın yasamanın, yürütmenin ve yargının asıl sahibi olacağını vurguladı.

“16 NİSANDA TARİHE UĞURLAYACAĞIZ”

Belirleyici gücün millet olduğunu bütün dünyaya ilan edeceklerini kaydeden Metiner, “Bundan sonra hiç kimse darbe yapmaya kalkışamayacak. Bundan sonra Ankara’ya yolladığımız milletvekillerimizi, evlatlarımızı, Ankara’da sistemin içerisine yerleştirilmiş vesayet odakları teslim alamayacak. Şimdi halka rağmen halka karşı kurulmuş bu vesayet sistemini Allah’ın izniyle 16 Nisanda tarihe uğurlayacağız” dedi.

CUMHURİYETİ ANLATTI

Gerçek Cumhuriyeti tesis ettiklerini ifade eden Metiner, “Cumhuriyet, Cumhurun istediği rejimin adıdır. Cumhuriyette, halk, millet hangi sistem içinde yaşayacağına kendisi karar verir. Kemal Kılıçdaroğlu senin cumhuriyet anlayışın demokrasi ile taçlanmış değil. Sen Baascı bir cumhuriyeti savunuyorsun. Halk için halka rağmenciliği savunuyorsun. Vesayet odakları olan milletin kalbine 6 ok ile birlikte soktuğun o zehirli okların atılmasından rahatsız oluyorsun. Millet ne isterse o olacak. Cumhuriyet budur” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ YAŞIYLA İLGİLİ KONUŞTU

Milletvekili Metiner, ilk defa oy kullanacak olan vatandaşlara da seçilme hakkının verilmesi gerektiğini söyleyerek, “Sizi dağa çıkarırken, elinize silah verdiği zaman, sokaklarda afiş astırmaya gönderdiği zaman, salonlarda kendilerini alkışlattıkları zaman kimse sizin yaşınıza bakmıyor. Seçilmeye gelince 18 yaşındaki çocuk diyor. İlk defa bu seçimde oy kullanacaklar gençler size değer veren tek bir lider var. O da Recep Tayyip Erdoğan’dır” diye konuştu.

“TEK ADAMI HALK SEÇECEK”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘diktatörlük getireceksiniz’ iddialarına da cevap veren, Milletvekili Metiner, “Kemal Bey tek adam rejimi diye tutturmuş. Bütün yetkiler bir adama verilir mi diyor. Tek adam dediğin adamı halk seçiyor. Biz milletvekiliyiz, tek başımıza, danışmanlarımıza, arkadaşlarımıza danışmadan bir şey yapmıyoruz. Cumhurbaşkanı ülkeyi yönetirken tek başına nasıl yönetsin? Bunun bir kabinesi olacak. Müsteşarları olacak. Partili Cumhurbaşkanı sistemi getiriyoruz. Kendi partisi olacak. Partisinin yetkili kurumları olacak” ifadeleri kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA SESLENDİ

Metiner, “Kemal Bey eğer bu ülkeyi beğenmiyorsan kardeşin Esad sınır komşumuz. İkiniz de Baascısınız. Suriye’yi birlikte yönetin. Belki de seni eş başkan yapar. Türkiye’nin Baas partisi ile Suriye’nin Baas Partisi, HDP de Kürtlerin Baas partisi. Birbirlerinden hiçbir farkları yok. Bir yere vuruyorsun, bakıyorsun, PKK, PYD Esad’a sığınıyor. Amerikan bayrağı altında Kürdistan ilan ediyor. Ama Türkiye’ye gelip, biz anti Amerikancıyız diyorlar. Amerika silahı ile Türkiye’ye düşmanlık yapıyorsun. Kendi kürtünü katlediyorsun. Senin neren Kürt? Hadi Mehmet Metiner Kürt değil. Çünkü onlar Kürtlüğün onay mercii ya. Onlara göre PKK’lı, PYD’li değilsen Kürt değilsin. İyi ki de istedikleri gibi Kürt değiliz. Amerikan’ın Kürdü değiliz. Biz Türkiye’nin Kürdüyüz. ‘Hayır’ diyenleri sıraladığımızda yan yana gelenler de rahatsızlık duyuyor. PKK, FETÖ, CHP, HDP, DHKPC, PKK. CHP bizi neden onlarla aynı kategoriye sokuyorsunuz diyor. Seni nereye koyalım CHP? Evet ve hayır dışında bir kategori yok. Sen gidip kendini FETÖ’nün yanına, PKK’nın yanına yerleştirdin. Kişi sevdiğiyle beraberdir. Bütün teröristler hayır diyor ama her hayır diyen terörist değildir diyor. Ama Kemal Bey bunu bir türlü anlamıyor” şeklinde konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.