Narlıdere’de 4 bin bina yıkılıyor

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, anlaşmaya varılması durumunda 2017 yılında inşaat çalışmalarına başlanacağını söyledi.

SADECE BİNA OLMAYACAK

'Dönüşüm nereden başlayacak' sorusuna da cevap veren Batur, "Hangi mahalle ile sözleşmeyi tamamlarsak en önce o mahalleden başlayacağız. Fakat bu olaya sadece konut olarak bakılmaması gerekiyor. 43 hektarlık bu alanın yüzde 50'sini sosyal tesisler ve donatı alanları, yeşil alanlar, rekreasyon alanı, yeşil alan olarak değerlendirilecek. Biz sadece bina değil, insanlarımıza yeni bir yaşam alanı sunmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, dönüşüm alanı ilan edilen 4 bin binanın tespitlerini yaptıklarını belirterek “Tespit yapılırken binanın olduğu alan ile ilgili kaç metrekare olduğu, içinde kaç kişi ikamet ediyor, binanın arazisinde bulunan ağaç ve diğer varlıklar ile ilgili bilgiler edinildi. Narlıdere Belediyesi'nin imar planlarını bitirmesi ve parselasyon aşamasına gelmesi ile ilgili bir tarih vermem gerekirse Haziran sonu diyebilirim. Bu çalışmalarımızı tamamlayıp vatandaşlarımızla sözleşme aşamasına gelmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu. 

İnşaatın 2017 yılının başlarında başlayabileceğini dile getiren Batur, kimseyi başka bir alana gitmeye zorlamayacaklarını söyledi. Batur “O yüzden Narlıdere'deki dönüşümün adı daha çok ' Yerinde Dönüşüm' olmalıdır. Herkes, tüm komşuları ile birlikte yaşamaya devam edecek" dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıGebze’deki tarım arazisi imara açıldı
  Sonraki yazıDemir İnşaat Evleri ne kadar prim yaptı ?
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın