NEF’ten gençleri hedefleyen konsept Novu

Hedef, lüksü ve özgürlüğü gençler için ulaşılabilir kılmak. İstanbul başta olmak üzere 750 milyon lira yatırımla 10 proje ve 15 bin yatak kapasitesine ulaşmayı hedefleyen Nef, ilk Novu projesini Eylül ayında 28 bin metrekare kapalı alanda 840 yatak kapasitesiyle Merter 12'de hizmet açacak. 

Dünya gazetesinin haberine göre,Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur uzun bir süredir hem Türkiye'de hem de dünyada öğrencilerin ve gençlerin ihtiyaç ve beklentilerini araştırdıklarını söylüyor. Timur, proje hakkında şu bilgileri veriyor: 

"Dünyada ve Türkiye'de gençlerin ihtiyaç ve beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak ve onların hayatlarına değer katacak bir markanın olmadığını gördük. İyi örnekler tabii ki var, fakat bu projeler bir takım ihtiyaçları maalesef karşılayamıyor. Yaptığımız inceleme ve araştırmalarda gördük ki; renkli ve sosyal bir yaşam, hayatlarını kolaylaştıracak ve zamanlarını genişletecek servisler, içinde yaşamaktan mutluluk duyacağı ve çevresi ile paylaşmak isteyeceği tasarımlarıyla öne çıkan alanlar, güvenlik önlemleri ve basit kullanıma uygun yüksek teknolojik uygulama ve çözümler gençler için en önemli ihtiyaçlar. Biz de Nef olarak, bu 5 alanı da kapsayan yepyeni bir marka oluşturalım istedik. Novu'yla tasarımı ve işlevsellik bakımından dünyanın en iyi öğrenci rezidanslarından birini inşa ettik." 

Öğrencilerin yaşam standardını yükseltecek 

Erden Timur, Novu ile öğrencilerin yaşam standartlarını yükselteceklerine dikkat çekiyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: 
"Türkiye'de öğrencilerin çoğu depreme dayanıksız, eski apartmanlarda yaşıyor. Öğrencilerimizin kettle'larda makarna pişirdiği, ütülerin üstünde pizza ısıttığı günler geride kalacak. Novu projelerinde öğrencilere özel tasarlanmış ortak sosyal alanlar, kafeler, özel mutfaklar, çalışma odaları ve hobi alanları olacak. İlk proje daha çok öğrencilere yönelik, ancak 'genç bir yaşam alanı' olan Novu'nun önümüzdeki dönemde genç profesyonelleri de kapsayan, farklı lokasyonlarda şubeleri olacak." 
Erden Timur'un dikkat çektiği noktalardan birisi de Novu projelerinin gençlerin rahat ulaşımına imkan veren, üniversitelere ve iş merkezlerine yakın merkezi lokasyonlarda olacağı. 

Önemli bir sosyolojik probleme çözüm 

Nef Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kozlu da konu hakkında şunları söyledi:
"Novu ile hem Türkiye'de önemli sosyolojik bir problemin çözülmesine katkıda bulunuyoruz, hem de yurtdışına taşıyabileceğimiz bir marka yaratıyoruz. Türkiye'de açık öğretim hariç üniversite öğrenci sayısı son 10 yılda 1 milyondan 3 milyona çıktı. Ancak toplam yurt kapasitesi 600 binde kaldı. Yani öğrencilerin çoğu evlerde kalıyor. Biz Novu ile bu ihtiyacı karşılamayı hedefliyoruz. Bizimle bu alanda yatırım yapmak isteyen hem yerli hem de yabancı kurumsal yatırımcılar var. 750 milyon TL yatırımla 15 bin yatak kapasitesine ulaşmayı hedefliyoruz. Merter'deki projemizin ardından, Novu'yu Anadolu'ya ve sonra da yurtdışına da taşıyacağız." 

Sosyal tasarım anlayışı 

Novu Genel Müdürü Kahraman Yiğit "Novu Merter metro ve metrobüs durağına çok yakın mesafede bulunuyor, burası İstanbul Avrupa yakasının tam merkezi, ister Zincirlikuyu'ya ister diğer istikamette Avcılar-İstanbul Üniversitesine 20 dakika da ulaşmak mümkün. Novu da konaklayan misafirler telefonlarına indirecekleri bir uygulama marifetiyle oda servisi, temizlik, teknik servis, gibi hizmetlerden faydalanabilecekler, bütün çalışma masalarında duvar tipi USB şarj cihazları bulunuyor. Konsepti, öğrencilere ders saatlerinin dışında kişisel gelişimlerine destek olacak, hobi edinmeyi teşvik eden bir sosyal tasarım anlayışıyla geliştirdik. 2016-2017 öğretim yılı için kayıt almaya başladık, bir, iki ve dört kişilik odalarda kişi başı fiyatlarımız 920 TL den başlıyor" açıklamasını yaptı

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.