Paşabahçe Tekel arazisi artık resmen Torunlar’ın

Boğaz kıyısında bulunması nedeniyle İstanbul’un en değerli arazilerinden biri olan Paşabahçe Tekel Fabrikası ihalesinin onaylanmasının ardından tapu devir işlemleri de tamamlandı. Buna göre Özelleştirme İdaresi tarafından yapılan ihalede 355 milyon TL ile en yüksek teklifi veren Torunlar GYO, Paşabahçe Tekel Fabrikası arazisini resmen portföyüne dahil etti.

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun 

Aziz Torun: "Boğaz'a yakışır bir turizm tesisi yapacağız"

İhale sürecinin tamamlanması ile ilgili bir değerlendirme yapan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Paşabahçe Tekel Fabrikası arazisi yalnız Torunlar GYO için değil, hiç kuşkusuz İstanbul ve Türkiye için çok özel bir konumda. Bu değerli arazide İstanbul ve İstanbul’un incisi Boğaz’a yakışır bir turizm tesisi yapmak istiyoruz. Ulusal ve uluslararası danışmanlar ile ortaklaşa proje geliştirmedeki tüm know- how’ımızı kullanıp, İstanbul’a layık bir eser yaratmak üzere tüm imkanlarımızı seferber etmek üzere çalışıyoruz. Araziye yapılacak proje için her türlü özeni göstereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Üç ayrı parselden oluşuyor

Torunlar GYO portföyüne dahil olan İstanbul, Beykoz, Paşabahçe Mahallesinde bulunan Eski Tekel Fabrikası arazisi içinde tapuda farklı kayıt numaralarında yer alan 54 bin 870 metrekare, 16 bin 212 metrekare ve 827 metrekare yüzölçümlü üç ayrı taşınmaz ile bu taşınmazlar üzerinde bulunan binalar yer alıyor. Ayrıca teklif içinde yer alan 3 bin 935 metrekare yüzölçümlü iskele-rıhtım ve dolgu alanının 2057 yılına kadar olan 45 yıllık kullanma izni Torunlar GYO’ya devredilmiş bulunuyor. Paşabahçe Tekel arazisi nerede? Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Paşabahçe Tekel Arazisi

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıFer Yapı’dan Mai Residence’nin lansmanında sürpriz: Parima Residence!
  Sonraki yazıFiyapı iflas erteleme talebiyle mahkemeye başvurdu!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın