Patronlardan ekonomik büyümeye destek sözü!

İnşaat patronları 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle açıklamada bulundu. Türkiye’nin geleceği ve sektör adına birliktelik mesajı veren patronlar güçlü ekonomi için yatırımlarına hız kesmeden devam edeceğini duyurdu.

İnşaat patronları 15 Temmuz darbe girişimi yıl dönümünde birlik ve beraberlik mesajı verdi.  İşte o açıklamalar:

İhlas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Celep:

15 Temmuz’un ardından bir yılı geride bıraktık. Dünya tarihinde benzeri görülmemiş bir darbe girişiminin yaralarını hızla sardık. Milletçe el ele vererek, ekonomik büyüme ve siyasi istikrarı devam ettirdik. Güçlü bir Türkiye tablosunu hep birlikte ortaya koyduk.  Ülkemize, ekonomimize ve yarınlarımıza güveniyor, bu azim ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz.

Irmak Group ve Vadişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgül:

Geçirdiğimiz son bir yıllık dönem şüphesiz ki çok zordu. Ancak; karanlığa hiç düşmedik, bugün olduğu gibi yarın da önümüz aydınlık. Buna tüm kalbimizle inanıyoruz. Bu anlamda da tüm yatırımlarımıza devam ediyor ve milletimizin 2023 vizyonundaki hedeflerine emin adımlarla ilerliyoruz.

Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün:

Hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz akşamı gördüğümüz gibi birlikte olduğumuz sürece bu ülkeye kimse zarar veremeyecektir. Ülkesini, bayrağını ve devletini korumak için canını hiçe sayarak meydanları dolduran halkımızı yürekten tebrik ediyorum. Bu uğurda hayatını kaybederek şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Lens Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Kutlu:

Tam bağımsız Türkiye için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hain darbe girişiminden sonra 1 milyar TL yatırımla “Lens Yapı” olarak yeni projemize başladık, yatırımlarımıza hız verdik. Ülkemizin geleceği için, güçlü Türkiye için yatırımlarımıza ara vermeden devam edeceğiz.

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya:

DKY İnşaat olarak ülkemiz için elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız ve ülke geleceğine güvenimiz tam. Türkiye ekonomisini daha da güçlendirmek ve insanımızın refahı için büyük bir gayretle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yatırımlarımıza ve özellikle kentsel dönüşüm alanında projelerimize hızla devam edip katma değer kazandırmaya devam edeceğiz.

Okkalar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka:

Darbe girişimi sonrasında hem ülkemize hem ekonomimize olan güvenimizi daha da pekiştirerek toplamda 200 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiğimiz üçü İstanbul’da biri Konya’da olmak üzere “Yatırımın Arması” dört yeni projeye başladık. Ekonomimizin bu kanlı girişimden yara almaması için tüm şirket çalışanlarımızla birlikte el ele, gönül gönüle çalıştık.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın