PİMAŞ , fabrikasını kapatmıyor büyütüyor


Gebze'deki fabrikanın kapatılmasıyla tüm üretim faaliyetinin sonuna geldiği düşünülen PİMAŞ. AŞ'den açıklama geldi. PİMAŞ kapanmıyor, büyüyor.

İşte PİMAŞ.AŞ'den gelen açıklama;

1963 yılından bu yana Şirketimiz PİMAŞ A.Ş. bünyesinde faaliyetini sürdüren Gebze Üretim Tesislerimiz ile ilgili haberler dün itibariyle kamuoyu gündeminde yer almıştır. Gebze Üretim Tesislerimiz 53 yıldır yüksek kalitede hizmet verebilmek için kesintisiz olarak üretimini sürdürmüştür. Ancak günümüz şartlarında; sanayinin gelişimi ile birlikte yaşanan imar ve ruhsat problemleri ve altyapı yetersizliği nedeniyle beklenen ihtiyaçlara cevap verememektedir.

Belirtilen bu ihtiyaçlar doğrultusunda PİMAŞ A.Ş olarak üretimimiz, 08 Şubat 2016 tarihi itibariyle profillerin ideal koşullarda üretilmesi ve stoklanması amacıyla Kartepe-Kocaeli’nde bulunan Grubumuza ait yeni tesislerimizde devam edecektir.

Gebze Üretim Tesislerimizde hali hazırda devam eden üretim faaliyetlerimiz 31 Mart 2016 tarihine kadar kademeli olarak azaltılacak ve ilgili tarih itibariyle bu tesisimizdeki tüm faaliyetler son bulacaktır. Kartepe-Kocaeli Tesislerimizde gelişen teknoloji koşullarına uygun olarak yeni ekstrüzyon ve lamine kaplama hatlarımız ve kalıplarımız ile üretime devam edilecektir. PİMAŞ A.Ş olarak heyecanla beklediğimiz 09-12 Mart’ta düzenlenecek olan Pencere ve Kapı Fuarı’nda ise Kartepe-Kocaeli’nde üretilen yeni ürünlerimiz ile yer alınacaktır.

PİMAŞ A.Ş.’nin halka arz bir şirket olması nedeniyle süreçle ilgili ilk açıklamalar Kamu Aydınlatma Platformu’na iletilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.