O proje Avrupa’nın en iyi ofis mimarisi ödülünü kazandı

YDA Center İş ve Yaşam Merkezi, Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nin Avrupa ayağı olan ve Avrupa’nın en önemli gayrimenkul ödüllerinden biri olarak kabul edilen European Property Awards’te ‘En İyi Ofis Mimarisi’ dalında ödül aldı.

YDA Group tarafından hayat geçirilen ve Yazgan Mimarlık tarafından tasarlanan YDA Center’ın ödülünü Londra’da düzenlenen törene katılan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Yazgan Mimarlık Kurucu Ortağı Dr. Kerem Yazgan ve Melikhan Cüneyt Arslan aldı. Farklı ve göz alıcı mimarisiyle daha önce de ‘Sign of the City Awards 2016’da En İyi Ofis kategorisinde Premium Proje seçilen YDA Center; ayrıca, mimarlık dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olan World Architecture Festival kapsamında bu yıl ‘Office-Future’ kategorisinde rakiplerini eleyerek finalde yarışmaya da hak kazandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ankara’nın merkezindeki en önemli ana arterlerden biri olan, tüm ulaşım noktalarının kesiştiği Eskişehir yolu üzerinde yer alan YDA Center’ın üç ana elemandan; Kentsel Plaza, High-Flat Ofis, Park Alanı ve bu elemanları birbirine bağlayan ‘Kentsel Boşluklar’dan oluştuğunu belirten projenin mimarı Dr. Kerem Yazgan, proje ile ilgili şunları söyledi: “YDA Center, modern bir mimari bakış açısıyla başkentin kalbinde oluşturulan Kentsel Plaza ile birlikte yükselmektedir. Boşluklarla şekillenen High-Flat Ofis ve park alanları ile hem yakın çevresine hem de şehre görsel olarak açılan, kentsel mimarisi ile sadece bir iş merkezi değil mekânsal, görsel ve sosyal anlamda Ankara’da yılın her günü yaşayacak bir yaşam merkezi, canlı bir kent mekanı yaratmaktadır. Kentsel Plaza, farklı kotlarda avlular ve bu avluları bağlayan sokakların açıldığı, insanlara farklı alternatif yürüyüş yolları, vistalar, platformlar, çekim noktaları sunarak Metro ve Ankaray istasyonu ile ticari alanlar, kafeler, restoranlar, ofis girişleri, peyzaj alanlarını birbirine bağlayan sosyal bir kent mekânıdır. Projenin güneyinde bağımsız bir parselde, yaklaşık 13.000 m² peyzaj alanı içerisinde, restoran, kafe ve çok amaçlı etkinlik alanı ile altında park sorununu ortadan kaldıracak kapalı bir otopark barındıran, yoğunluğun olduğu Çukurambar bölgesinde kentsel plaza ile birlikte nefes alma mekânları yaratacak ve tüm bölgeye hizmet edecek bir kent parkı bulunmaktadır. YDA Center’ın en yüksek noktasında ise kent panoramasına her yönden hâkim, Ankara’nın sosyal hayatında ayrıcalık yaratacak bir Roof Restaurant yer almaktadır.”

 

 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.