Sabancı Altın Yaka Ödülleri sahiplerini buldu

güler sabancı

Bu sene 8 farklı kategoride sahiplerini bulan Sabancı Altın Yaka Ödülleri kapsamında Değer Yaratan kategorisinde Akçansa birinci oldu. İş’te Eşitlik ve İnsana Yatırım kategorilerinde birincilik ödülü Brisa’ya giderken, Verimlilik’te Temsa Global, İnovasyon ve Kurumsal Girişimcilik’te ise Çimsa birincilik ödülün sahibi oldu. Pazar Odaklılık ödülünde bireysel alt kategoride birinci Akçansa, kurumsal alt kategoride ise Çimsa oldu. Sinerji kategorisinde de birinci AkSigorta ve Enerjisa ekipleri oldu. İlk kez ödül verilen Dijitalleşme kategorisinde ise, Akçansa ödüle layık görüldü. Sabancı Üniversitesi ve Sabancı Vakfı’na ise Sabancı Altın Yaka Ödülleri sürecine yaptıkları katkılardan dolayı Onur Ödülü verildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, şunları kaydetti: “Sabancı Altın Yaka Ödülleri’ne 6 yıl önce, 2009 yılında başladık. Sizlerin sayesinde bugün çok başarılı bir yere geldi. Sabancı Altın Yaka Ödülleri’ni başlattığımız 2009 yılında da söylemiştim. Bu ödüller, bizim için mükemmeliyete doğru yolculuğun başlangıcıydı. Ve sevinerek görüyorum ki; bu yolculuk, sizlerin coşkusu, heyecanı, katılımı, sahip çıkmasıyla çok güzel bir şekilde devam ediyor. Sabancı Topluluğu şirketlerinin başarıyla birbirlerine ilham verdiği, bilgi birikimlerini ve deneyimlerini paylaştıkları Altın Yaka Ödülleri, her şeyden önce, sizin süreciniz, sizin ödülleriniz, sizin başarınız. Az önce de belirtildiği gibi, bu akşam 8 kategoride vereceğimiz ödüllerimizde yeni bir kategori var: Dijitalleşme. Dijitalleşme kategorisinde 9 şirketimizden 53 proje başvurusu oldu. Yani daha ilk seneden bu kadar yüksek bir katılımdan Topluluğumuzun bu konuyu ne kadar içselleştirdiğini görüyoruz. Dijitalleşme tüm sektörlerde iş yapış biçimlerini yeniden şekillendiriyor, özel hayatlarımızı da etkiliyor. Dolayısıyla böyle bir kategoriyle yeniden yola çıkıyoruz. Başarılı olacağınıza ve bunun bize başarılar getireceğine inanıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz bütün sektörlerde ‘insan’ı odağımıza alıyoruz. Sabancı Topluluğu insan için araştırıyor, insan için çalışıyor, insan için üretiyor. Altın Yaka aracılığıyla da insana verdiğimiz değeri en güzel şekilde ortaya koyuyoruz. Altın Yaka, Sabancı çalışanlarının insan hayatına değer katmayı hedefleyen birbirinden değerli fikirleri, projeleri ve çalışmaları ödüllendiriliyor. Ama hep söylediğim gibi, Altın Yaka Ödülleri’nde kimse kaybetmiyor. Ödül kazananlar var, ancak sonuçta hepimiz kazanıyoruz. Hep beraber öğreniyoruz, hep beraber daha iyiye ulaşıyoruz ve hep beraber kazanıyoruz”.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıDAP Yapı, Ağaoğlu bünyesindeki şirketi satın aldı
  Sonraki yazıTOKİ İstanbul’a 7500 konut yapacak
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın