Rusya’da Saint Petersburg metrosunda patlama

Saint Petersburg metrosunda patlama… Rusya metrodaki patlama ile sarsıldı. Saint Petersburg metrosunda iki patlama meydana geldi. Patlamada en az 10 kişinin öldüğü, 50 kişinin de yaralandığı belirtiliyor. Putin, “Terör dahil tüm olasılıkları değerlendiriyoruz” açıklaması yaptı.

Rusya’nın St. Petersburg kentinde metro treninde iki patlama meydana geldi. St. Petersburg metrosunun Teknoloji Enstitüsü istasyonunda bir vagonda yerel saatle 14.30 bir patlama meydana geldi. Metrodaki ilk patlama da “Sennaya Ploşad” istasyonunda oldu.
Olayda en az 10 kişi yaşamını yitirdi. Patlama nedeniyle 50 kişinin de yaralandığı belirtliyor. Rus basınında yer alan haberlerde ise olayda parça tesirli bir patlayıcı kullanıldığı bilgisine yer veriliyor.

İKİNCİ PATLAMA TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ İSTASYONUNDA GERÇEKLEŞTİ

Rus Ria-Novosti ajansının haberine göre, Metrodaki ilk patlama “Sennaya Ploşad” istasyonunda, ikinci patlama ise Teknoloji Enstitüsü istasyonunda gerçekleşti.

TÜM İSTASYONLAR KAPATILDI

St. Petersburg metrosundaki patlamanın ardından tüm metro istasyonları kapatıldı

PUTİN’DEN İLK AÇIKLAMA: TERÖR DAHİL TÜM OLASILIKLAR… 

Rusya Devlet Başkanlığı sözcüsü Dmitriy Peskov, Devlet Başkanı Putin’in olayla ilgili bilgilendirildiğini açıkladı. Putin olay ile ilgili yaptığı ilk açıklamada “terör dahil tüm olasılıkları değerlendiriyoruz” dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.