Sancaktepe‘deki arsa fiyatlarında yüzde 52 artış  

Çekmeköy–Sultanbeyli metro hattının hizmete girecek olması nedeniyle Sancaktepe‘de konut ve ticari alanlar yoğun ilgi görüyor. Sancaktepe‘de son 4 yılda konut fiyatları yüzde 52 oranında artış gösterdi.

Sancaktepe, Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’na olan bağlantıları, TEM otoyolu ve TEM-Kartal bağlantı yolunun sağladığı ulaşım kolaylıkları nedeniyle son dönemde Anadolu yakasında önemini artıran ilçeler arasında yer alıyor. Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu endeksa.com‘un CEO‘su Görkem Öğüt, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı inşa edilen Kuzey Marmara Otoyolu’nun Anadolu yakasında iki çıkış noktası arasında bulunan Sancaktepe’de, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük Şehir Hastanesi’nin hizmete girecek olmasının bölgede konut ve ticari alanlara olan ilgiyi artırdığını kaydediyor. Öğüt, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy hattının devamı olan Çekmeköy-Sultanbeyli metro hattının da bölgeyi cazip hale getirdiğini söylüyor.

Yatırımın geri dönüş süresi 19 yıl

Endeksa verilerine göre Sancaktepe’de konut fiyatları son 4 yılda yüzde 52 oranında artış gösterdi. Endeksa’nın güncel verilerine göre Sancaktepe’de ortalama konut metrekare satış fiyatı 2.367 TL, ortalama konut fiyatı 260.000 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 19 yıl. Sancaktepe’de konut yatırımında öne çıkan mahalleler Emek ve Veysel Karani. Emek mahallesinde ortalama konut metrekare satış fiyatı 4.090 TL, Veysel Karani mahallesinde ise ortalama konut metrekare satış fiyatı 3.750 TL. Her iki mahallede konut yatırımının geri dönüş süresi 25 yıl olarka öngörülüyor.

Ortalama arsa metrekare fiyatı 2.040 TL

Endeksa verilerine göre Sancaktepe’de ortalama arsa metrekare satış fiyatı 2.040 TL. Arsa satış fiyatlarında son 4 yıllık artış yüzde 120 seviyesinde. Sancaktepe’de son bir yılda arsa fiyatları en fazla artan bölgeler Fatih ve Osmangazi mahalleleri. Fatih mahallesinde ortalama arsa metrekare satış fiyatı 1.990 TL ve son 1 yıllık artış yüzde 45 düzeyinde. Osmangazi mahallesinde ise ortalama metrekare satış fiyatı 2.130 TL, son 1 yıllık artış yüzde 14 seviyesinde bulunuyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın