Seha Yapı’dan Konya’da iki yeni yatırım

Konya Selçuklu Belediyesi tarafından ihale yoluyla satılan iki parseli satın alan Seha Yapı’nın bu arsalarda yeni projeler geliştirmesi bekleniyor.

Yedi kata kadar imar

Biri 17 bin 639 metrekare, diğeri ise 9 bin 274 metrekare büyüklüğünde olan arsaların Seha Yapı’ya toplam maliyetinin 16 milyon 450 bin TL olduğu öğrenildi. Selçuklu Belediyesi tarafından Yazır Mahallesi’nde 122 bin 555 metrekare alan üzerine yapılan Selçuklu Kanyon Park’ın üst kısmında yer alan parsellerde yedi kata kadar imar hakkı mevcut.

Ön talep toplama başladı

Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun, bu iki yeni yatırım hakkında şöyle konuştu: "Selçuklu'nun gelişimine katkı sağlamaktan dolayı son derece mutluyuz. İhale bedeli ile Selçuklu Belediyesi’nin de hizmetlerine katkı sağlamış oluyoruz" dedi. Dursun "Yeni aldığımız bu taşınmazlara 4+1 tipinde bölgenin en şık, konforlu ve kullanışlı yaşam alanlarını yapmayı planlıyoruz" diyerek ön talepleri almaya başladıklarını söyledi.

İki proje devam ediyor

Seha Yapı Konya Selçuklu Yazır bölgesinde halen Seha Şelale Park ve Seha Yasemin Evleri projelerinin yapımına devam ediyor. 240 daireden oluşan 3+1 tipindeki Seha Yasemin Evleri projesinin teslim tarihi 2014 yılı. 4+1 tipindeki Seha Şelale Park projesinin teslim tarihi ise Ağustos 2013 olarak öngörülüyor.

Daireler 4+1 olacak

Seha Yasemin Evleri ile bölgede ihtiyacı hissedilen 3+1 konut tipine, Seha Şelale Park ile de ihtiyacı hissedilen 4+1 konut tipine cevap veren Seha Yapı, Şelale Park'taki son dairelerin satışını tamamlayarak yeni bir 4+1 projeyi satın aldığı bu taşınmazların üzerine inşa edecek. Proje, az katlı (7 kat) olması, konum olarak kanyonun üstünde yüksek konumu ile güzel bir manzaraya sahip avantajları öne yatırım için öne çıkıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıDumankaya’dan IQ’sü yüksek dokunmatik evler…
  Sonraki yazıİnanlar İnşaat Asl-ı Bahçe’de yüzde 5 peşinat fırsatı
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın