Selenium Retro’da ofislerin ardından konutlar da büyük ilgi görüyor


Gayrimenkul sektörünün öncü markalarından Aşçıoğlu, toplam 100 milyon dolar yatırımla İstanbul Ataköy’de inşa ettiği yeni projesi Selenium Retro’nun temelini atarak projeye resmen start verdi.

Mayıs ayında ön talep toplama çalışmalarının gerçekleştirildiği Selenium Retro’da ofis bloğunda yer alan birimlerin büyük bir bölümü satıldı. Ofislerin gördüğü ilginin ardından farklı mimarisi ve geçmişin izlerini taşıması nedeniyle konutlar da büyük ilgi görüyor. Geçmişi günümüzle birleştirerek Retro konseptte sentez bir mimari tasarıma sahip Selenium Retro, yakın gelecekte sakinlerine nostaljiyle karışık ayrıcalıklarla dolu bir yaşamın kapılarını açacak.

Konut, ofis ve ticari alanlardan oluşan 396 ünite

Konut, ofis ve ticari alanların bulunduğu Selenium Retro, bloklarda 68 – 97 metrekare arasında alana sahip 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşuyor.. İki blok ve toplam 396 üniteden oluşan Selenium Retro’nun güneydeki Rezidans bloğunda 188, kuzeydeki ofis bloğunda 180 ünite olacak. Bu bloklardaki her bir birimde alışıla gelmişin dışındaki bir mimari anlayışla, geçmişte gelen esintiler doğrultusunda cumbalar ve açık balkonlar bulunacak.

Yatay ofislere Retrofis konsepti

Proje kapsamında 28 adet yatay ofis ve mağaza yer alacak. Bu ofislere uygulanacak Retrofis konseptiyle yatırımcılar, ihtiyaçları kadar olanı seçebilecekler. Bu sayede yatırımcılara seçilecek alan doğrultusunda kira avantajı da sunulacak.

Yaşama renk katacak sosyal alanlar
 
Projenin yatay bölümünde 1000 metrekarelik kapalı sosyal tesis alanı bulunacak. Bu tesiste kapalı yüzme havuzu, sağlık merkezi (SPA), fitness salonu, çok amaçlı kapalı spor alanları ile çocuk oyun alanları yer alacak.

Bunun yanı sıra projede yer alan 1000 metrekarelik bir açık yaşam alanında da açık yüzme havuzu, güneşlenme terasları, cafe & bistro mekânları yer alarak Selenium Retro sakinlerinin hayatına renk katacak. Ayrıca proje kapsamında yaşamı kolaylaştıracak danışma, lobi ve concierge hizmetleri de verilecek.

Leed Gold Sertifikası adayı proje

Aynı zamanda Leed Gold Sertifikası adayı olan Selenium Retro, Projesi’nde günümüzde kullanımı artan elektrikli araçlar için şarj istasyonları da bulunacak. Selenium Retro’daki tüm bağımsız birimler, taze hava sistemi ile 24 saat ferah bir yaşam ortamı sağlayacak.

Lokasyonun getirdiği avantajlar

Selenium Retro Projesi, İstanbul’un Ataköy’de ticaret ve hizmet sektörünün en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Ataköy’de, konforlu olanakları ile şehir yaşamına yeni bir tanım getiriyor. Ataköy Marina’ya ve Atatürk Havalimanı’na olan yakınlığının yanı sıra gün içinde sıkça kullanılan metro ve metrobüs gibi toplu taşıma duraklarına olan kısa mesafesiyle ulaşım açısından yatırımcılarına ciddi ölçüde zaman kazandıracak.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıHane’m Güneşli projesinde lansman fiyatları devam ediyor
  Sonraki yazıKira ödemekten bıktı, trende yaşamaya başladı
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın