Sinanlı Yapı ve Yiğit Group’tan Fikirtepe’ye yeni proje

Bugün gerçekleştirilen basın toplantısıyla basın mensuplarına tanıtılan proje ile ilgili konuşan Sinanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Sinanlı, 'Kadıköy' projesinin hem lokasyonu hem de içinde bulunduracağı özellikler açısından bölgenin en iddialı projesi olacağını söyledi. Sinanlı "Sinanlı ve Yiğit olarak şu an sadece Kadıköy için çalışıyoruz. Ancak birlikte neler yapabileceğimizi de konuşuyoruz. Etiler'de kentsel dönüşüm projesi kapsamında kat malikleriyle görüşmeye devam ediyoruz. Yakın gelecekte bu konuda önemli yol alacağımızı düşünüyorum. Yakın gelecekte kentsel dönüşüm projeleriyle daha çok ilgileneceğiz. Bunun dışında yurtdışında da proejelerimiz olacak. Londra'yı incelemeye aldık." diye konuştu.

Kadıköy projesinin bölgenin en farklı projesi olacağını söyleyen Sinanlı "Kadıköy projemizin her iki yanı da yeşil alan olacak. Az sayıda home ofis ve ticari alanın olduğu projemizde projede yaşayanların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yeme-içme alanları ve mağazalar bulunacak. Ayrıca projede yatırımcılara apartman tipinde bir proje sunarak komşuluk ilişkilerini devam ettirmeyi planladık. Genç evlilerden geniş ailelere kadar her türlü farklı ihtiyacı karşılayacak daire projemizde mevcut." dedi.

"Ulaşımın merkezindeyiz"

Kadıköy projesinin toplamda 30 bin metrekare arsa üzerinde 12 ada ve 131 parselden oluştuğuna dikkat çeken Yiğit Group Yönetim kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit toplam inşaat alanının 165 bin metrekare olduğunu söyledi. Yiğit projenin yüzde 57'sinin kat maliklerine verileceğini söyledi. 2016 yılının ilk çeyreğinde inşaatına başlanacak projeyi 24 ayda teslim etmeyi hedeflediklerini söyleyen Yiğit, projenin bütün ulaşım arterlerine yakın olacağını ve proje sakinlerinin kendilerini şehrin merkezinde hissedeceklerini belirtti.

Önder Yiğit; Kadıköy projesinin Havaray, metro, metrobüs ve Avrasya Tüneli çıkışına oldukça yakın olacağını, Kadıköy vapur iskelesine ve Bağdat Caddesi'ne ise yürüme mesafesinde olduğunu söyledi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın