Sinpaş’ın Marina Ankara projesine Mektebim Koleji geliyor

maxresdefault

4 Haziran'da imzalandı

Marina Ankara bünyesinde, yılın dört mevsimi kayak yapılabilecek, dünyanın en heyecanlı ve en modern kayak pisti Snowland; açık ve kapalı profesyonel tenis kortları ve uzman antrenörleriyle Çankaya Tenis Kulübü; zeytin iskelelerinden turunç seralarına pek çok güzelliğin eşlik ettiği 2,5 kilometrelik bisiklet ve koşu parkuru Başkentlilerin yaşamına keyif katacak yeni sportif olanaklar arasında yer alıyor.

Tüm bu sosyal yaşam içinde Türkiye’nin en değerli markaları yerini almaya başladı. Sport International’dan sonra eğitim sektörünün yükselen markası Mektebim Koleji ile Marina Ankara sakinleri spordan, eğitime her türlü imkanı bulabilecekler.

Sinpaş Yapı ile Mektebim Koleji arasındaki işbirliği anlaşması, Sinpaş Holding binasında 4 Haziran Perşembe günü Sinpaş Yapı İcra Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, Sinpaş Yapı İcra Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, Mektebim Koleji Kurucusu Ümit Kalko ve Mektebim Koleji Genel Müdürü Okan Dirik tarafından imzalandı.

Sinpaş Yapı ve eğitim sektörünün yeni yıldızı Mektebim Koleji arasında gerçekleştirilen işbirliği kapsamında Sinpaş Yapı’nın Marina Ankara projesi içerisinde yer alacak yaklaşık 10 bin metrekare alan üzerine kurulu yeni kampüs projesi hayata geçirilecek.

Bin kişilik kontenjan

Yaklaşık 1.000 kontenjanı olan Mektebim Koleji’nin Marina Ankara Kampüsü, Aralık 2015’de hizmet vermeye başlayacak. Mektebim Koleji’nin eğitimdeki farkıyla anaokulu, ilkokul ve ortaokul kayıtlarının Ocak 2016’dan itibaren alınacağı ve eğitimin Eylül 2016’da başlayacağı kampüste, konferans salonları, cep sineması, buz pisti, yüzme havuzu, robotik sınıfı, sanat atölyeleri, yaşam beceri sınıfları ve 3D laboratuvarlar bulunacak.

Marina Ankara bünyesindeki Kampüs projesi başkent için birçok ilki barındırırken, 4 yıl içinde 100 kampüs hedefiyle ulusal büyümesini sürdüren ve kampüs sayısını arttıran Mektebim Koleji,  Sinpaş Yapı ile yaptığı işbirliği kapsamında yapılacak yeni kampüslerinde, teknolojinin ve mimarinin tüm imkânlarını kullanarak modern-çağdaş eğitim ortamları hayata geçirecek. Anaokulundan liseye kadar tüm kademelerde eğitim veren Mektebim Koleji, ulusal büyümesini sürdürürken sektörün lideri Sinpaş’ı tercih etti.

Mektebim Koleji, ödüllü Sinpaş binasında eğitime başlayacak

Sinpaş Marina Ankara projesi içinde yer alan ve Sinpaş’ın çağdaş, yenilikçi ve güvenilir imajını destekleyen bir anlayışla tasarlanan ödüllü bina, Mektebim Koleji Marina Ankara Kampüsü’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bir dönem Sinpaş’ın Ankara Genel Müdürlük Binası olarak da hizmet veren ve 2013 yılında The European Property Awards’da (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) “OFFICE ARCHITECTURE TURKEY – HIGHLY COMMENDED” dalında ödüle layık görülen mimariye sahip kampüs binasında eğitime başlayacak.  

 
 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıFuzul Grup Körfez’de
  Sonraki yazıBodrum Sierra Hills’te fiyatlar 515 bin eurodan başlıyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın