Sis perdesi kalktı

HT Emlak’tan Şengül Kırmızıtaş’ın haberine göre, arazinin ihalesini 3 yıl önce 275 milyon 220 bin TL ile kazanan Türkerler, mahkemenin TOKİ’nin lehine sonuçlanmasının ardından projeyi bir iki ay sonra satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Mimarlar Odası, Çukurambar imar planlarının iptali için mahkemeye başvurmuştu. 3 yıldır devam eden mahkeme süreci 3 yılın sonunda TOKİ lehine sonuçlandı. 

TOKİ’nin Ankara Çukurambar arsa ihalesini Türkerler Holding 275 milyon 220 bin TL gelir payı ile kazanmıştı. Devam eden mahkeme nedeniyle şirket 3 yıldır projeye başlayamıyordu. Mahkemenin TOKİ’nin lehine sonuçlanmasının ardından şirket proje için düğmeye bastı. 

Projesinin satış ofisi ve projesinin hazır olduğunu belirten Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, önümüzdeki haftalarda TOKİ ile sözleşme imzalayacaklarını söyledi. Sözleşmenin imzalanmasının ardından bir iki ay içerisinde satışların da başlayacağı öğrenildi.

Çukurambar’da karma konseptli bir proje yapacaklarını belirten Türker, metrekare birim fiyatlarının ise 5 bin 500 TL civarında olacağını söyledi. Türker, projenin toplam yatırım maliyetinin ise 250 milyon dolar olduğunu söyledi.
 
Kaynak: HT Emlak

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.