Soğuk havalar AVM’leri doldurdu

avm_soguk_hava_ziyaretci_artisi

Soğuk havaların etkisiyle AVM’lerin ziyaretçi sayısının arttığını vurgulayan TOBB Türkiye Perakendecilik Meclis Başkanı Mehmet Nane, şu değerlendirmeyi yaptı: “Haftasonu AVM’lerdeki doluluk oranı perakendecilerin yüzünü güldürdü. Özellikle pazar günü birçok AVM’nin girişinde uzun kuyruklar oluştuğu gözlendi. Bu yıl AVM’ler için çok önemli bir yıl. Eylül ayı beklentilerimizin altında seyretti. Ekim ayı da öyle geçti. Ancak kasım ayı perakendeciler için çok iyi bir dönem oldu. Hava durumunun perakende sektörüne etkisi çok fazla.”  

“Yılbaşı da katkı sağlar”

Türkiye’de AVM cirolarının 2014 sonunda 70 milyar TL’yi geçeceğini söyleyen Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü ise şunları söyledi: “Yıl sonunda ziyaretçi sayısı 1,6 milyarı geçti. Sinemalar, eğlence ve yaşam alanları ile spor salonları AVM’leri artık farklı bir noktaya taşımaya başladı. Haftasonu sinemalarda boş yer yoktu. Eğlence merkezlerinde uzun kuyruklar vardı. Soğuk havalar nedeniyle birçok ziyaretçi tüm haftasonunu AVM’lerde geçirdi. Özellikle son 15 gündür AVM’lerdeki mağazaların cirolarının artmaya başladığını belirten Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, “Sektördeki haraketlilik kasım ayında zirve yaptı. Perakendeciler yaşanan gelişmelerden çok mutlu. Ciroların arttığı bir döneme girildi. Yılbaşı alışverişinin de bundan sonraki süreçte sektöre katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu. (Ceyhun Kuburlu / Hürriyet)

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazı“Daire alana bedelli askerlik bizden!”
  Sonraki yazıSinpaş’ın 40. yıl kampanyasından yararlanmak için son fırsat!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın