“Daire alana bedelli askerlik bizden!”

daire_alana_bedelli_askerlik

 Bedelli askerliğin çıkması, ilginç bir şekilde gayrimenkul ve oto piyasasını da hareketlendirdi. Bedelli askerlikten yararlanmak isteyen vatandaşlar otomobillerinin yanı sıra ev, tarla gibi gayrimenkullerini de satışa çıkardı, ya da satışta olanların fiyatını düşürmeye başladı.

En ilginci Torbalı’dan

Bu yöndeki en ilginç haber ise İzmir’in Torbalı ilçesinden geldi. Torbalı’da faaliyet gösteren Mazkent İnşaat adlı bir inşaat firması, Torbalı’nın Muratbey mahallesinde inşa ettiği 6 katlı apartman için son derece ilginç bir kampanya başlattı. Buna göre bu apartmandan daire satın alan vatandaşların bedelli askerlik ücretleri, firma tarafından karşılanacak.

“Büyük ilgi bekliyoruz”

Konuyla ilgili EMLAK ROTASI’ na konuşan firma yetkilisi İbrahim Ağlamaz şunları söyledi: “Torbalı’da son zamanlarda inşaat faaliyetleri çok yoğun. Biz de ilçemizin önemli inşaat firmalarından biriyiz. Son zamanlarda daire almak isteyen vatandaşlardan indirim ya da kampanya talepleri sıklıkla geliyordu. Bedelli askerlik çıkınca biz de böyle bir kampanya yapalım dedik. Kampanyamız henüz çok yeni olduğu için ‘şu kadar talep gördük’ gibi bir şey söylemem pek mümkün değil. Ama büyük ilgi bekliyoruz.”

Tüm dairelerde geçerli

Kampanyanın, inşa ettikleri binadaki tüm daireler için geçerli olduğunu söyleyen Ağlamaz, “Projemiz 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor. 2+1 dairelerimiz 100 metrekare, 3+1 dairelerimiz ise 150 metrekare büyüklüğe sahip. Projemizde 7/24 kameralı güvenlik sisteminden ebeveyn banyosuna kadar birçok lüks özellik de mevcut” diye konuştu. Ay sonunda teslim edilecek olan projede 2+1 dairelerin fiyatı 145 bin, 3+1 dairelerin fiyatı ise 175 bin lira.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.